Jinjer z planami nagrania nowej płyty w 2019

Premiera zapowiadanej od miesięcy epki Jinjer nieco się opóźniła, ale plany zespołu wybiegają znacznie dalej. Jak zdradziła Tatiana Shmailyuk, wokalistka Jinjer, lada dzień ukraińska formacja przystąpi do nagrań pełnoprawnej płyty.

„Micro”, najnowszy minialbum Jinjer, wbrew wcześniejszym zapowiedziom ukaże się nie w 2018 r., a na początku przyszłego. Mimo to w przypadku grupy nie sposób mówić o opieszałości. Zespół intensywnie koncertuje (w chwili obecnej w Meksyku) i co więcej, ma już konkretny plan na nagranie kolejnej, czwartej płyty.

– Właściwie dopiero co nagraliśmy epkę, która ukaże się w styczniu, ale myślę, że wiosną wejdziemy do studia, by stworzyć już pełnoprawny album – zapowiada Tatiana Shmailyuk, wokalistka Jinjer.

O głodzie tworzenia nowych utworów, będącym naturalną konsekwencją bezustannego koncertowania, niedawno wypowiadał się również Eugene Abdiukhanov, basista Jinjer.

– Prawie dwa i pół roku od wydania płyty „King Of Everything” oraz promującej ją trasy zapragnęliśmy ponownie zająć się tworzeniem nowej muzyki – zaznaczył basista Eugene Abdiukhanov.

Potrzeba nagrania minialbumu „Micro” sprawiła, że na jesieni zespół zamknął się w studiu, odrzucając ofertę powrotu do USA, gdzie jeszcze do niedawna koncertował.

– Stwierdziliśmy, że możemy wrócić, ale jednocześnie nie możemy, bo musimy stworzyć nowe utwory. Osobiście uważam, że nie możemy grać więcej tych samych numerów. Potrzebujemy czegoś nowego – wyjaśnił basista.

Przypomnijmy: polski koncert Jinjer odbędzie się 20 stycznia. Zespół wystąpi w Krakowie wraz z Amorphis, Soilwork i Nailed To Obscurity.

Wydarzenie organizuje Knock Out Productions.

Na koncie Jinjer znajdują się trzy albumy. Drugi, „Cloud Factory”, pierwotnie wydany własnym sumptem w 2014 r. jest dostępny ponownie za sprawą Napalm Records.

Koszulki ze wzorem „Cloud Factory” znajdziecie w RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.