Igor Cavalera przenosi się do sieci. Muzyk pojawił się na Patronite i YouTube

Świat zmienia się na naszych oczach, a artyści dostosowują modele funkcjonowania do nowych realiów. Igor Cavalera uznał, że najwyższa pora na poważnie przenieść swoją działalność do sieci. Muzyk uruchomił profil na Patronite i buduje własną społeczność.

Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy świadkami nowego rozdania w branży muzycznej. Pandemia sprawiła, że obecność w mediach społecznościowych dla większości muzyków stała się warunkiem przetrwania. Choć ostatnio przekonaliśmy się, że streaming koncertów, który miały być rozwiązaniem problemów branży, wcale nim nie jest, kolejne zespoły i tak stawiają wszystko na jedną kartę i zaznaczają swoje terytorium w sieci.

Na działalność online stawia również Igor Cavalera, jeden z najbardziej cenionych metalowych perkusistów, legenda Sepultury, a obecnie bębniarz Cavalera Conspiracy. Cabalera pojawił się na Patronite, gdzie zamierza zbudować własną społeczność.

Cavalera oferuje fanom dostęp do ekskluzywnych treści. Fani mogą wybrać dwie opcje mecenatu: „Bloody Roots” i opcję VIP „Beneath The Drums”. Pierwsza zakłada dostęp do ścieżek w formacie .wav, materiałów szkoleniowych, informacji o sprzęcie oraz benefity związane z merchem. Opcja VIP to dodatkowo również spotkania z Igorem na platformie Zoom oraz regularna dawka zakulisowych materiałów video.

Profil perkusisty na Patronite jest przedłużeniem jego działalności na YouTube, gdzie Cavalera zadebiutował wraz z końcem 2020 r. Przygotowane przez niego filmy możecie sprawdzić poniżej.

CZYTAJ TEŻ: WHILE SHE SLEEPS NA NOWYCH ZASADACH. ZESPÓŁ ZAWIĄZAŁ SPOŁECZNOŚĆ SLEEPS SOCIETY

Zintensyfikowana działalność w przestrzeni internetowej to naturalny wybór rockowych i metalowych artystów. Ostatnio taki model biznesowy obrali m.in. członkowie While She Sleeps, popularni metalcore’owcy z Anglii, którzy w ubiegłym roku wprost zakomunikowali, że w najbliższej przyszłości skupią się Patronite i rozwoju własnej społeczności. Alternatywny pomysł na siebie znalazł również Matt Heafy z formacji Trivium. Popularny wokalista i gitarzysta został streamerem na Twitchu, co jak sam przyznaje, w chwili obecnej jest jego głównym źródłem dochodu.

Świat naprawdę się zmiena.

fot. S. Mandel (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.