Horrory o Halloween. Filmy o najstraszniejszym dniu w roku

Dyniowe lampiony, białe prześcieradła udające duchy… Halloween to dzień, na który się czeka. W tym dniu fani horrorów mają okazję obejrzeć kilka strasznych filmów pod rząd. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie dziesięciu horrorów oddających ducha i rozgrywających się w Halloween!

Halloween (1978); reż. J. Carpenter

Mistrz horroru John Carpenter nakręcił film, który już w dniu premiera stał się kultowy i na stałe wpisał się w do historii kinematografii. W przeddzień Halloween ze szpitala psychiatrycznego ucieka niebezpieczny, bezwzględny morderca Michael Myers. Schowany za białą maską Myers rusza do rodzinnego miasta dokonać masakry. Jego śladem rusza jego wieloletni psychiatra doktor Loomis. To oznacza jedno: będzie się działo. Chyba najbardziej znany film o Halloween. Jeśli jakimś cudem jeszcze nie widzieliśmy, gwarantujemy, że pokochacie ten film!

Dom tysiąca trupów (2003); reż. R. Zombie

Mamy Teksas, mamy żądnych wrażeń studentów, którzy poznają historię psychopatycznego mordercy Doktora Satana. Studenci po wysłuchaniu jego przerażającej historii trafiają na dom Firefly’ów – kanibalów polujących na naiwnych turystów… Co dzieje się dalej? Krew, łzy, a potem jeszcze więcej krwi. W końcu film wyreżyserował sam Rob Zombie. Nie lubicie horrorów epatujących sadyzmem? Cóż, lepiej poszukajcie czegoś innego…

May (2002); reż. L. McKee

Jak na horror „May” jest szalenie ciekawym obrazem. Główną bohaterkę targają lęki, niepewność i pragnienie przemiany. W mroczną podróż po zakamarkach psychiki May zabiera nas ten osobliwy film, okrzyknięty najlepszym horrorem psychologicznym XXI w. Warto!

HellBent (2004); reż. P. Etheredge

W halloweenową noc grupa znajomych wybiera się na imprezę do West Hollywood. Brzmi jak klasyczny horror z nurtu slasher, co nie byłoby zaskakujące, gdyby nie fakt uczynienia gejów głównymi bohaterami. Wspaniałe kostiumy i scenografia dodają smaczku temu wyjątkowemu filmowi grozy. Idealna pozycja na Halloween.

Hellions (2015); reż. B. McDonald

Nastoletnia Dora w wigilię święta Halloween dowiaduje się, że jest w ciąży. Czekając na przyjazd chłopaka, Dora częstuje cukierkami grupkę miejscowych dzieci, które stają się coraz bardziej natarczywe, a okrucieństwo ich dowcipów przekracza granice halloweenowych psot. Cukierek albo psikus!

Jeździec bez głowy (1999); reż. T. Burton

Nowojorski policjant przybywa do małej osady Sleepy Hollow, by rozwiązać sprawę zagadkowych zabójstw dokonywanych przez jeźdźca bez głowy. Może brzmi to trochę groteskowo, ale obraz Bartona to nagrodzony Oscarem majstersztyk. Musicie go obejrzeć – zwłaszcza w Halloween!

Upiorna noc halloween (2007); reż. M. Dougherty

Spośród halloweenowych horrorów ten film jest filmem chyba najbardziej gloryfikującym to święto. Tych kilka luźno połączonych ze sobą historii, których akcja ma miejsce podczas nocy Halloween, na pewno zapadnie Wam w pamięci. Polecamy!

Mroczna noc stracha na wróble (1981); reż. F.De Felitta

Grupa mężczyzn dokonuje linczu na ograniczonym umysłowo Bubbie. Jak można się domyślić, spotka ich sroga kara – wkrótce zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Czy jakoś tak.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV