Horrory o Halloween. Filmy o najstraszniejszym dniu w roku

Dyniowe lampiony, białe prześcieradła udające duchy… Halloween to dzień, na który się czeka. W tym dniu fani horrorów mają okazję obejrzeć kilka strasznych filmów pod rząd. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie dziesięciu horrorów oddających ducha i rozgrywających się w Halloween!

Halloween (1978); reż. J. Carpenter

Mistrz horroru John Carpenter nakręcił film, który już w dniu premiera stał się kultowy i na stałe wpisał się w do historii kinematografii. W przeddzień Halloween ze szpitala psychiatrycznego ucieka niebezpieczny, bezwzględny morderca Michael Myers. Schowany za białą maską Myers rusza do rodzinnego miasta dokonać masakry. Jego śladem rusza jego wieloletni psychiatra doktor Loomis. To oznacza jedno: będzie się działo. Chyba najbardziej znany film o Halloween. Jeśli jakimś cudem jeszcze nie widzieliśmy, gwarantujemy, że pokochacie ten film!

Dom tysiąca trupów (2003); reż. R. Zombie

Mamy Teksas, mamy żądnych wrażeń studentów, którzy poznają historię psychopatycznego mordercy Doktora Satana. Studenci po wysłuchaniu jego przerażającej historii trafiają na dom Firefly’ów – kanibalów polujących na naiwnych turystów… Co dzieje się dalej? Krew, łzy, a potem jeszcze więcej krwi. W końcu film wyreżyserował sam Rob Zombie. Nie lubicie horrorów epatujących sadyzmem? Cóż, lepiej poszukajcie czegoś innego…

May (2002); reż. L. McKee

Jak na horror „May” jest szalenie ciekawym obrazem. Główną bohaterkę targają lęki, niepewność i pragnienie przemiany. W mroczną podróż po zakamarkach psychiki May zabiera nas ten osobliwy film, okrzyknięty najlepszym horrorem psychologicznym XXI w. Warto!

HellBent (2004); reż. P. Etheredge

W halloweenową noc grupa znajomych wybiera się na imprezę do West Hollywood. Brzmi jak klasyczny horror z nurtu slasher, co nie byłoby zaskakujące, gdyby nie fakt uczynienia gejów głównymi bohaterami. Wspaniałe kostiumy i scenografia dodają smaczku temu wyjątkowemu filmowi grozy. Idealna pozycja na Halloween.

Hellions (2015); reż. B. McDonald

Nastoletnia Dora w wigilię święta Halloween dowiaduje się, że jest w ciąży. Czekając na przyjazd chłopaka, Dora częstuje cukierkami grupkę miejscowych dzieci, które stają się coraz bardziej natarczywe, a okrucieństwo ich dowcipów przekracza granice halloweenowych psot. Cukierek albo psikus!

Jeździec bez głowy (1999); reż. T. Burton

Nowojorski policjant przybywa do małej osady Sleepy Hollow, by rozwiązać sprawę zagadkowych zabójstw dokonywanych przez jeźdźca bez głowy. Może brzmi to trochę groteskowo, ale obraz Bartona to nagrodzony Oscarem majstersztyk. Musicie go obejrzeć – zwłaszcza w Halloween!

Upiorna noc halloween (2007); reż. M. Dougherty

Spośród halloweenowych horrorów ten film jest filmem chyba najbardziej gloryfikującym to święto. Tych kilka luźno połączonych ze sobą historii, których akcja ma miejsce podczas nocy Halloween, na pewno zapadnie Wam w pamięci. Polecamy!

Mroczna noc stracha na wróble (1981); reż. F.De Felitta

Grupa mężczyzn dokonuje linczu na ograniczonym umysłowo Bubbie. Jak można się domyślić, spotka ich sroga kara – wkrótce zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Czy jakoś tak.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.