Hexogen udostępnia album „Home Forsaken”

Hexogen to kolejna kapela, która potwierdza, że polski metalcore ma się dobrze. Wrocławska ekipa prezentuje debiutancki album „Home Forsaken”. „Jesteśmy gotowi na koncertowanie” – deklaruje zespół.

Hexogen istnieje od 2012 r. Na początku zespół grał newschoolowy thrash, ale w ostatnich latach zwrócił się w stronę metalcore’u z elementami hardcore’u. Hexogen jest na świeżo po premierze pierwszej pełnowymiarowej płyty, która ukazała się 8 maja. Album „Home Forsaken” spodoba się fanom nowoczesnego metalu spod znaku While She Sleeps czy Bring Me The Horizon.

– Album powstał w Aurora Studio w Luboniu. Daniel Witczak, właściciel studia i nasz producent zaproponował, że tym razem możemy spróbować nowej metody pisania utworów. Przyjechaliśmy z Wrocławia do studia i zamknęliśmy się w nim na miesiąc. Mieszkaliśmy i spaliśmy w studiu. Mieliśmy kilka luźnych pomysłów. Rozwijaliśmy je pod okiem Daniela i Filipa Mieszkalskiego z zespołu Mentally Blind, który odpowiada za produkcję instrumentalnej części płyty – opowiada Kuba Parzyński, wokalista i gitarzysta w Hexogen.

– Nowy materiał wymagał zmiany techniki wokalnej. Wcześniej graliśmy bardziej klimaty około trashmetalowe, dlatego był to dla nas przeskok – dodaje Kuba.

W czasie nagrywania płyty „Home Forsaken” kilkukrotnie zmieniał się skład grupy. Obecnie obok Kuby tworzą go Michał Dzięgiel, Mateusz Wdowiak i Jakub Piwowar.

Promujący „Home Forsaken” singiel „Far Astray” udostępniamy poniżej.

Cały album jest dostępny w wiodących serwisach streamingowych.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.