Heresy Denied zapowiadają nowy album „Disobedience Manifesto”

Heresy Denied zapowiadają swój drugi album „Disobedience Manifesto”. Poznańska ekipa, umiejętnie łącząca deathcore z djentowym pierwiastkiem, udostępniła singiel „Lost In Dimensions”.

Inspiruje ich stara szkoła, w tym zespoły pokroju Death, ale też nowsze składy, takie jak The Faceless czy Veil of Maya. Heresy Denied dali się bliżej poznać w 2016 r., gdy zadebiutowali albumem „Innerception”. W rok 2022 Heresy Denied wjechali z buta, publikując wyjaśniający wszystko singiel „Together We Stand As One” i otwierając kolejny rozdział w swojej działalności.

Zespół nie zwalnia. Heresy Denied już oficjalnie zapowiedzieli swój drugi longplay „Disobedience Manifesto”. Na ich kanale w międzyczasie pojawiła się kolejna nowość: „Lost In Dimensions”.

Singiel możecie sprawdzić poniżej.

– „Lost In Dimensions” skupia się na losach człowieka, podmiotu lirycznego czy też najprawdopodobniej każdego z nas – tłumaczy Marcin Hendzlik, frontman Heresy Denied.

– Główny bohater utworu toczy wewnętrzną walkę z postrzeganymi przez niego odzwierciedleniami rzeczywistości, w których jest coraz bardziej zagubiony – dodaje Marcin. – Nie potrafi odnaleźć sensu w życiu, właściwej drogi. W jego życiu pojawiają się kolejne rozterki. Doznaje tragedii i odczuwa pustkę.

Wymowa całej płyty „Disobedience Manifesto” skupia się na odczuciach i doświadczeniach jej bohatera, koncentrując się na jego osobistych spostrzeżeniach i rozterkach.

– W świecie kontrolowanym przez bezlitosny system bohater „Disobedience Manifesto” mimowolnie staje się niewolnikiem swoich słabości, lęków i przygnębienia. Ciężar rzeczywistości przytłacza go, zatruwa jego percepcje i rzuca na skraj szaleństwa i pustki. Cały koncept albumu odnosi się do wewnętrznego konfliktu oraz podróży przez życie, podczas której ludzie mierzą się z przeciwnościami losu, uczą się jak sobie z nimi radzić i ostatecznie je przezwyciężają – podsumowuje głos Heresy Denied.

Za miks „Disobedience Manifesto” odpowiada Brandon Scurlark z Eltar Studios. Mastering wykonał Jamie King.

Premiera płyty 22 kwietnia.

Heresy Denied tworzą Marcin Hendzlik, Aleksander Czurko, Jakub Mąka, Bartłomiej Kerber i Bartosz Cieślak.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.