Mystic Festival cały czas na horyzoncie. „Razem to przetrzymamy”

Do rozpoczęcia sezonu festiwalowego coraz mniej czasu, a pandemia jak na razie nie ustępuje. Organizatorzy Mystic Festival, jednej z najbardziej wyczekiwanych letnich imprez, nie zamierzają składać broni. „Razem to przetrzymamy i spotkamy się na Mystic Festival” – zapewniają.

W ubiegłym roku Mystic Festival został odwołany, podobnie jak inne zaplanowane na lato wydarzenia. Na horyzoncie wciąż jest tegoroczna odsłona imprezy, która ma odbyć się w dniach 2-4 sierpnia. W tych dniach do Trójmiasta ma przyjechać 70 zespołów, w tym m.in. Judas Priest, Gojira i Mercyful Fate.

Czasy nie są spokojnie dla organizatorów festiwali. Jaka atmosfera panuje w obozie ekipy organizującej Mystic Festival?

„Drodzy przyjaciele, podobnie jak was, tak i nas niepokoi sytuacja epidemiologiczna w Polsce i na świecie oraz związane z nią obostrzenia, ale nie poddajemy się. Pilnie śledzimy komunikaty i rozporządzenia zarówno dotyczące kwestii organizacyjnych na miejscu, jak i transportu międzynarodowego. Dzisiaj, w połowie lutego, możemy wam powiedzieć jedno: Mystic Festival niezmiennie planowany jest na 2-4 czerwca” – czytamy w oficjalnym komunikacie Mystic Coalition.

Z komunikatu dowiadujemy się, że cały skład jest już potwierdzony, a sami artyści nie mogą doczekać się koncertów.

„Dysponujemy terenem Stoczni Gdańskiej o wielkości 4,5 ha, co oznacza, że jesteśmy w stanie zorganizować festiwal w pełnym reżimie sanitarnym nawet przy obostrzeniach, które obowiązywały w ubiegłym sezonie. Nie zamierzamy rezygnować z tegorocznej edycji, dopóki jednoznacznie nie zmuszą nas do tego okoliczności zewnętrzne” – deklarują organizatorzy Mystic Festival.

Pełną treść komunikatu udostępniamy poniżej.

Mystic Festival to największy festiwal metalowy w Polsce. Wydarzenie organizuje Mystic Coalition, czyli połączone siły Mystic Production, Knock Out Productions i B90.

Naszą relację z ostatniego Mystic Festival możecie sprawdzić na naszym fanpage’u.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV