Gojira – „Fortitude”

Data premiery: 30 kwietnia 2021

Wykonawca: Gojira
Album: „Fortitude”
Gatunek: death/thrash/groove metal
Wydawca: Roadrunner Records

Długie pięć lat Gojira kazała czekać na swój wydawniczy come back. Zespół dowodzony przez braci Duplantier na „Fortitude” stawia przede wszystkim na przekaz.

– Jako zespół od początku promowaliśmy współczucie zamiast współzawodnictwa i miłość zamiast nienawiści. Istotą „Fortitude” jest zainspirowanie ludzi, by byli najlepszą wersją siebie, by byli silni bez względu na okoliczności – wyjaśnia Joe Duplantier, frontman Gojiry.

Wraz z premierą płyty „Fortitude”, będącą siódmym wydawnictwem francuskiej formacji, Gojira uruchomiła akcję mającą wesprzeć rdzenną ludność Amazonii. Promuje ją singiel „Amazonia”, w którym Gojira zaskakuje plemiennym groovem, przypominającym najlepsze czasy Sepultury.

– To wezwanie do zjednoczenia – podkreśla Joe Duplantier.

Gojira po raz kolejny przypomina, że metal może być nośnikiem ważnych treści, kontestować rzeczywistość i zmieniać jej kształt. Muzycznie Francuzi stawiają na różnorodność, zaskakując każdym kolejnym utworem. Ten rok przyniósł już wiele rozczarowań, ale o Gojirę możemy być spokojni.

Więcej o akcji towarzyszącej premierze „Fortitude” przeczytacie w artykule „Gojira prosi o pomoc dla Amazonii. «To wezwanie do zjednoczenia»”.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV