Fumez rusza na koncerty. „Ciężki, hardcore’owy rock’n’roll”

Z ciężkim, hardcore’owym rock’n’rollem w trasę po Polsce rusza Fumez. Począwszy od 3 lutego, aż do 24 marca pochodzący z Elbląga rockmani odwiedzą 12 miast – z energią, która jak sami mówią, zamienia mocz w benzynę!

„To ciężki, hardcore’owy rock’n’roll, dziki i bezkompromisowy, ociekający testosteronem, nasączony oparami seksu i benzyny” – swoją twórczość opisuje Fumez.

Chłopaki ruszają w swoją pierwszą trasę, grając m.in. materiał z debiutanckiej epki, wydanej w listopadzie 2016 r. Najbliższym przystankiem ich tripa będzie Olsztyn, gdzie Fumez zagra 3 lutego. W dalszej kolejności grupa pojawi się w Kościerzynie, Chojnicach i Gdańsku – kolejno 9, 10 i 16 lutego. Pozostałe daty sprawdzicie na plakacie, który zamieszczamy poniżej.

Poniżej udostępniamy również klip do utworu „Trzewia”, który w 2017 r. dla zespołu zrealizował ojciec polskiego wideoklipu Yach Paszkiewicz.

– Utwór opowiada o zmiennej naturze nałogu. Z pozoru prosta miłosna piosenka przez wielu może być odebrana jako metafora uzależnień, których nie widzimy w świetle dziennym – wymowę „Trzewi” wyjaśnia Fumez.

Fumez powstał w 2015 r. w Elblągu. Od tego momentu stara się krok po kroku rozwijać swoje umiejętności i poprzez twórczość docierać do jak najszerszego grona odbiorców. Ukoronowaniem drogi zespołu jest samodzielne wydanie epki, której produkcją zajął się gitarzysta legendarnego zespołu Golden Life Jarosław Turbiarz. Na krążku znajdują się pierwsze numery zespołu, ukazujące przekrojowo obrany przez niego muzyczny kierunek. Każdy z członków Fumez poszukuje inspiracji w różnych miejscach i nurtach, co finalnie skutkuje mocną muzycznie kompilacją, okraszoną niebanalnymi i dojmująco szczerymi tekstami.

Fumez możecie śledzić na Facebooku via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV