Fumez rusza na koncerty. „Ciężki, hardcore’owy rock’n’roll”

Z ciężkim, hardcore’owym rock’n’rollem w trasę po Polsce rusza Fumez. Począwszy od 3 lutego, aż do 24 marca pochodzący z Elbląga rockmani odwiedzą 12 miast – z energią, która jak sami mówią, zamienia mocz w benzynę!

„To ciężki, hardcore’owy rock’n’roll, dziki i bezkompromisowy, ociekający testosteronem, nasączony oparami seksu i benzyny” – swoją twórczość opisuje Fumez.

Chłopaki ruszają w swoją pierwszą trasę, grając m.in. materiał z debiutanckiej epki, wydanej w listopadzie 2016 r. Najbliższym przystankiem ich tripa będzie Olsztyn, gdzie Fumez zagra 3 lutego. W dalszej kolejności grupa pojawi się w Kościerzynie, Chojnicach i Gdańsku – kolejno 9, 10 i 16 lutego. Pozostałe daty sprawdzicie na plakacie, który zamieszczamy poniżej.

Poniżej udostępniamy również klip do utworu „Trzewia”, który w 2017 r. dla zespołu zrealizował ojciec polskiego wideoklipu Yach Paszkiewicz.

– Utwór opowiada o zmiennej naturze nałogu. Z pozoru prosta miłosna piosenka przez wielu może być odebrana jako metafora uzależnień, których nie widzimy w świetle dziennym – wymowę „Trzewi” wyjaśnia Fumez.

Fumez powstał w 2015 r. w Elblągu. Od tego momentu stara się krok po kroku rozwijać swoje umiejętności i poprzez twórczość docierać do jak najszerszego grona odbiorców. Ukoronowaniem drogi zespołu jest samodzielne wydanie epki, której produkcją zajął się gitarzysta legendarnego zespołu Golden Life Jarosław Turbiarz. Na krążku znajdują się pierwsze numery zespołu, ukazujące przekrojowo obrany przez niego muzyczny kierunek. Każdy z członków Fumez poszukuje inspiracji w różnych miejscach i nurtach, co finalnie skutkuje mocną muzycznie kompilacją, okraszoną niebanalnymi i dojmująco szczerymi tekstami.

Fumez możecie śledzić na Facebooku via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.