Foo Fighters i Jay-Z zostaną wprowadzeni do Rock & Roll Hall of Fame. Kto jeszcze?

Foo Fighters, The Go-Go’s, Jay-Z, Carole King, Todd Rundgren i Tina Turner – oto artyści, którzy w tym roku zostaną włączeni do Rock & Roll Hall of Fame. Po raz kolejny w rockowej alei sław zabrakło miejsca dla Iron Maiden…

Rock & Roll Hall of Fame to amerykańskie muzeum honorujące ludzi zasłużonych dla rozwoju rocka. Muzeum co roku staje się przedmiotem ataków fanów, którzy nie mogą pogodzić się z pewnymi wyborami. Legendarne jest już ignorowanie przez Rock & Roll Hall of Fame legendy heavy metalu, jaką niewątpliwie są Iron Maiden. Pomimo nominacji Ironi znów znaleźli się poza stawką.

Miejsce w Rock & Roll Hall of Fame otrzyma za to Jay-Z (sic!). Oprócz gwiazdy hip-hopu docenieni zostali również Foo Fighters, The Go-Go’s, Carole King, Todd Rundgren i Tina Turner.
Dodatkowe nagrody otrzymają LL Cool J, Billy Preston i Randy Rhoads (Musical Excellence Award), a także KRAFTWERK, Gil Scott Heron i Charley Patton (Early Influence Award).

Nie mamy wątpliwości, że Rock & Roll Hale of Fame zaleje fala hejtu. Zadbają o to sfrustrowani fani Iron Maiden, ale też spora część przedstawicieli branży.

Temat niedawno komentował m.in. Paul Stanley z Kiss.

– Bez względu na to, czy dla nich samych ma to jakiekolwiek znaczenie, nieobecność Ironów w Rock & Roll Hall of Fame to szaleństwo – stwierdził gitarzysta

– Ktokolwiek za to odpowiada, komitet musi ich uwzględnić. Pomogli spopularyzować cały gatunek muzyczny. Co jeszcze niby mieliby zrobić? – zastanawiał się gitarzysta Kiss.

Trudno się z tym nie zgodzić.

Przypomnijmy: w tym roku nominowani do Rock & Roll Hall of Fame są Mary J. Blige, Kate Bush, Devo, Foo Fighters, The Go-Go’s, Iron Maiden, JAY-Z, Chaka Khan, Carole King, Fela Kuti, LL Cool J, New York Dolls, Rage Against the Machine, Todd Rundgren, Tina Turner i Dionne Warwick.

W 2020 r. do Rock & Roll Hall of Fame zostali włączeni: Depeche Mode, The Doobie Brothers, Whitney Houston, Nine Inch Nails, The Notorious B.I.G i T. Rex.

Zwycięzców każdorazowo wybiera 800-osobowe jury. Pierwsi artyści zostali włączeni do Rock & Roll Hall of Fame w 1986 r.

fot. T. Fischer (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.