Five Finger Death Punch rozpoczęli nagrywanie nowej płyty

„Jeden z najciężej zasuwających zespołów w branży intensywnie pracuje nad albumem numer dziewięć” – informuje Chris Kael, basista Five Finger Death Punch. Amerykanie nie tracą czasu, wbijając ślady w Hideout Recording Studio w Las Vegas.

Five Finger Death Punch nie narzekają na brak energii. Nowy-stary Ivan Moody, który od trzech lat pozostaje trzeźwy, często podkreśla, że Five Finger Death Punch działają na podwójnych obrotach i nie marnują czasu, nawet jeśli branża muzyczna na całym świecie jest w defensywie. I chyba rzeczywiście tak jest, bo choć ostatni album grupy został wydany w ubiegłym roku, Five Finger Death Punch już nagrywają kolejny.

Na swoim Instagramie Chris Kael, basista kapeli, wrzucił zdjęcie z Hideout Recording Studio w Las Vegas z opisem: „Jeden z najciężej zasuwających zespołów w branży intensywnie pracuje nad albumem numer dziewięć. Jesteście gotowi?”

A zatem to już oficjalne: nowy materiał Five Finger Death Punch jest w drodze. Zespół pracuje pod okiem Kevina Churko, producenta mającego na koncie współpracę m.in. z Ozzym Osbournem, Disturbed i In This Moment. Plan amerykańskiej formacji to premiera wydawnictwa w 2022 r.

Oprócz nowej płyty Five Finger Death Punch zamierzają przygotować również odświeżoną wersję debiutu, wydanej w zamierzchłym 2007 r. płyty „The Way of The Fist”.

– Nagraliśmy ten materiał sami na zasadzie DIY, w większości w moim pokoju. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że odsłuchanie go z odpowiednio dużą produkcją byłoby czymś ciekawym – wyjaśniał niedawno Zoltan Bathory, gitarzysta popularnej ekipy.

Five Finger Death Punch chcą nagrać wszystkie utwory z „The Way of The Fist” od nowa (sic!). Całość ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy: pod koniec ubiegłego roku w Five Finger Death Punch doszło do nieoczekiwanej zmiany składu. Z zespołem pożegnał się gitarzysta Jason Hook. Miejsce Hooka zajął utalentowany wirtuoz metalowej gitary Andy James.

CZYTAJ TEŻ: GITARZYSTA FIVE FINGER DEATH PUNCH ZDOBYŁ CZARNY PAS JIU-JITSU

Dyskografię Five Finger Death Punch zamyka tegoroczny album „F8”. Z materiałem z płyty popularni Amerykanie wystąpili w Polsce 12 lutego 2020 r. w Warszawie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.