Fieldy z Korn potrzebuje czasu. Basistę wspiera kolega z zespołu

„Potrzebuje trochę czasu, żeby zorientować się, co daje mu szczęście i co chce dalej robić” – o swoim koledze z zespołu mówi James „Munky” Shaffer, gitarzysta Korn.

„Od sześciu lat zmagam się z problemami osobistymi, które sprawiały, że wracałem do złych nawyków, co powodowało napięcia pomiędzy mną a ludźmi z mojego otoczenia. Zasugerowano mi, żebym dał sobie czas na dojście do siebie. Chcę to uszanować i rzeczywiście zrobić sobie przerwę. Niestety nie zobaczycie mnie na scenie z zespołem – w czerwcu przekazał Reginald „Fieldy” Arvizu, basista Korn.

Kilka dni temu grupa opublikowała pierwszy singiel z nowej płyty „Requiem” zaplanowanej na początek przyszłego roku. Uwagę fanów zwrócił fakt, że na nowym zdjęciu Korn nie widać Fieldy’ego. Szybko pojawiły się spekulacje, że Fieldy na dobre rozstał się z zespołem.

Czy rzeczywiście tak jest? Goszcząc w programie „Loudwire Nights”, temat skomentował gitarzysta James „Munky” Shaffer.

– Jak sądzę, najlepiej mogę ująć to tak, że [Fieldy] potrzebuje trochę czasu, żeby zorientować się, co daje mu szczęście i co chce dalej robić – powiedział Munky. – Musi też upewnić się, że z jego zdrowiem psychicznym wszystko w porządku, bo kiedy masz problemy sam ze sobą albo kiedy nie masz jasności umysłu, możesz podejmować złe decyzje.

– Podam przykład. Przez lata sam zmagałem się z własnymi problemami. Kiedy odzyskujesz jasność umysłu, życie staje się łatwiejsze do ogarnięcia. Po prostu dajemy mu czas, żeby wszystko sobie poukładał. Bez ciśnienia, bo wciąż możemy przecież pracować i grać koncerty. Ale tęsknimy za nim. Kochamy go i chcemy, żeby był zdrowy – dodał Munky.

Warto odnotować, że Fieldy wziął udział w sesjach nagraniowych nowej płyty Korn. Póki co jednak odpuszcza sobie koncerty. Tymczasowo zastępuje go Roberto „Ra” Díaz z Suicidal Tendencies.

CZYTAJ TEŻ: KORN POWRACA Z NOWYM SINGLEM I ZAPOWIADA ALBUM „REQUIEM”

Przypomnijmy: Korn miał wystąpić w tym roku w Polsce na Impact Festival. Wydarzenie zostało odwołane z powodu przeciągającej się pandemii koronawirusa. Ostatecznie Korn ma odwiedzić Polskę w 2022 r. Występ grupy odbędzie się 31 maja 2022 r. na warszawskim Torwarze, a za jego organizację odpowiada Live Nation.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.