„Dzień Metalliki” oficjalnie ustanowiony przez władze San Francisco

Władze San Francisco uhonorowały Metallicę, oficjalnie ustanawiając 16 grudnia „Dniem Metalliki”. W ten sposób miasto świętuje 40-lecie legendy thrashu.

Historia Metalliki zaczęła się w Los Angeles, ale zespołowi znacznie bliżej do San Francisco, gdzie grupa przeniosła się już w 1982 r. W San Francisco Metallica zagrała m.in. wydane na CD i DVD koncerty pod hasłem „S&M”. Czterej jeźdźcy zgodnie przyznają, że San Francisco to dla nich miejsce wyjątkowe i jest to miłość z wzajemnością. Miasto postanowiło docenić Metallicę, uroczyście ustanawiając 16 grudnia „Dniem Metalliki”.

Proklamacja „Dnia Metalliki” to prezent od miejscowych władz dla świętującej w tym roku swoje 40-lecie supergwiazdy metalu.

London Breed, burmistrz San Francisco, ustanawiając „Dzień Metalliki”, określiła członków kapeli „niesamowitymi muzykami i ludźmi”.

– Są częścią naszej społeczności – zauważa Breed. – Wywarli wpływ na całe pokolenia. Kiedy mówi się o San Francisco, najpierw mówi się o trolejbusach, a zaraz później o Metallice.

Z odznaczenia cieszy się również sam zespół.

– Powodem, dlaczego założyliśmy zespół, była chęć bycia częścią czegoś większego, ale zdecydowanie nie byliśmy częścią Los Angeles, miejsc takich, jak Sunset Strip czy Hollywood. Czuliśmy się tam wyrzutkami – przyznaje Lars Ulrich, perkusista Metalliki.

– Przyjechaliśmy do San Francisco w 1982 r. i zaczęliśmy tu grać – wspomina Lars. – Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci. Mogliśmy poczuć przynależność do środowiska muzycznych wyrzutków podobnych do nas, których pociągały rzeczy spoza głównego nurtu, bo ta odrębność zawsze była elementem historii San Francisco.

– Ci, którzy znają naszą historię, wiedzą, że mieliśmy to szczęście, że mogliśmy podróżować po całym świecie, grając na wszystkich siedmiu kontynentach. Jest wiele, naprawdę wiele cudownych miejsc na ziemi, jak Ameryka Południowa czy Azja, czyli miejsca, gdzie kilkadziesiąt lat temu nikt nie powiedziałby, że można dotrzeć z taką muzyką, a gdzie zostaliśmy wspaniale przyjęci. Ale nasze serca należą do San Francisco i do tego miejsca czujemy przynależność – podsumowuje perkusista.

Materiały dokumentujące uroczystość ustanowienia 16 grudnia „Dniem Metalliki” udostępniamy poniżej.

CZYTAJ TEŻ: METALLICA BĘDZIE PROWADZIĆ SZKOLENIA Z GRANIA W KAPELI

Przypomnijmy: w ramach swojego jubileuszu Metallica zagra dwa rocznicowe koncerty, które będą transmitowane online. Koncerty odbędą się kolejno 17 i 19 grudnia w hali Chase Center. Oczywiście w San Francisco.

Szczegóły są dostępne na oficjalnej stronie Metalliki.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.