David Vincent: Nie wiem czy nagram coś z I Am Morbid

Ojciec chrzestny” death metalu waha się czy jest sens nagrywać nowy materiał z drugim zespołem.

W rozmowie z Robertem Waltonem dla The Metal Meltdown David Vincent został zapytany, czy ma plany nagrania nowej muzyki z zespołem I Am Morbid, który założył w 2016 roku po odejściu z macierzystej formacji – Morbid Angel.

– Była pewna dyskusja na ten temat. Mocno waham się w tej kwestii, ponieważ wiążą się z tym ogromne oczekiwania. Na przestrzeni lat stworzyłem bardzo duży katalog muzyki w którym mogę przebierać. Bywają dni, kiedy czuję się bardzo zainspirowany do stworzenia czegoś nowego, ale też są inne kiedy mówię: Stare utwory są jak dobre wino. Nowe już takie nie będą. Częścią piękna starych albumów, które wykonuję jest ich wiek. W tej chwili po prostu nie wiem. Na ten moment nie mam nic do ogłoszenia – twierdzi Vincent.

Podczas rozmowy Walton zauważył, że tak samo mówi Ihsahn o nagraniu nowego albumu Emperor na co David Vincent zgodził się w całej rozciągłości.

– Ihsahn jest moim dobrym przyjacielem. Mocno szanuję go jako artystę i całkowicie podzielam jego stanowisko. Coś w tym jest – mówi Vincent. – Były propozycje związane mocno z pieniędzmi aby z I Am Morbid nagrać nową płytę. Ale ja nie myślę o wszystkim w kategoriach forsy. Oczywiście, jak każdy, mam rachunki do zapłacenia, kupuję jedzenie. Jednakże moje potrzeby artystyczne są ponad chciwością. Nie dopuszczę aby rozważania na temat pieniędzy wzięły górę nad sztuką – deklaruje wokalista.

Koncertując I Am Morbid David Vincent wykonuje materiał z pierwszych czterech płyt studyjnych jakie nagrał z Morbid Angel.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.