Dave Grohl o uzależnieniu od kawy. „Czułem się, jakbym miał zaraz umrzeć”

Dave Grohl sprawia wrażenie człowieka, któremu nigdy nie brakuje energii. Być może to kwestia charakteru, ale nawet charakter potrzebuje czasem kopa. Za to w przypadku lidera Foo Fighters odpowiada kawa. Grohl pije jej tak dużo, że… wylądował w szpitalu.

– Przez picie kawy trafiłem raz do szpitala – w wywiadzie dla Beats 1 wspomina Grohl. – Robiłem wtedy album „Them Crooked Vultures”, mając na głowie jeszcze Foo Fighters i nowe dziecko. Spałem po 4 godziny. Piłem 3 kubki kawy dziennie.

– W pewnym momencie zacząłem czuć ucisk w klatce – ciągnie Grohl. – Dopiero co przekroczyłem czterdziestkę, a czułem się, jakbym miał zaraz umrzeć!

Były perkusista Nirvany ostatecznie trafił do szpitala (w międzyczasie dając jeszcze koncert w Białym Domu). Na szczęście okazało się, że jego stan nie jest tak zły, jak można było przypuszczać.

– Zrobili mi rezonans i inne badania. Doktor spojrzał na moje wyniki i zapytał, ile mam lat. Odpowiedziałem, że 40. Potem zapytał, czy piję dużo kawy. Powiedziałem, że trochę; dodałem, że jestem muzykiem. On na to: „Odpuść z kawą, graj na perkusji 3-4 dni w tygodniu i pij kieliszek czerwonego wina przed snem”. To była jego recepta. Robię tak i działam jak pieprzone marzenie!

Jak wyglądał Dave w kofeinowym cugu, możecie sprawdzić poniżej – ku przestrodze.

Przypominamy: obecnie Dave Grohl i jego Foo Fighters promują wydany w połowie września album „Concrete and Gold”. Skutecznie: „Concrete and Gold” to drugi po „Wasting Light” z 2011 r. album Foo Fighters, który podbił listę The Billboard 200.

Krążek promują single „Run” i „The Sky Is A Nieighbourhood”.

Merch Foo Fighters znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.