Członkowie Slayer odpalą nowy zespół. „Nie będzie to Slayer”

To pewne: członkowie Slayer powrócą z nowym projektem. Potwierdził to perkusista Paul Bostaph, który wspólnie z Kerrym Kingiem składa już nowy zespół. „Jeśli lubisz ciężką muzykę i Slayera, polubisz też tę kapelę” – zapewnia Bostaph.

Członkowie Slayer nie wytrzymali długo na muzycznych emeryturach, co było do przewidzenia. O powrocie Slayer nie ma mowy, ale od miesięcy spekuluje się o utworzeniu nowej kapeli przez członków grupy. Dziś wiemy już oficjalnie, że taka kapela powstanie. Rozmawiając z kanałem Riff Crew, potwierdził to perkusista Paul Bostaph.

Bostaph spędził ostatnie miesiące z Kerrym Kingiem. Wspólnie z autorem najlepszych riffów Slayer muzyk pracował nad nowym materiałem zarezerwowanym dla ich wspólnego projektu.

– Czy będzie to rock’n’roll? Nie. Czy będzie to tym, na co liczycie? Tak. Nie będzie to odgrzewany kotlet. Będzie to brzmiało jak Slayer, ale nie będzie to Slayer – zapowiedział Bostaph.

– Kerry przez całą swoją karierę pisał dla Slayera. Ma już wyrobiony własny styl. Ten styl nie zmienia się, kiedy twoja kapela kończy działalność. Czy patenty się zmieniają? Jasne. Nie wyobrażam sobie, żeby patenty, które Kerry wykorzystywał na pierwszych albumach, były tymi samymi patentami, po jakie sięgnął na „Repentless” (ostatni album Slayer – red.) – dodał perkusista.

Kerry jest teraz w gazie – zaznaczył Bostaph. – Jeśli lubisz ciężką muzykę i Slayera, polubisz też tę kapelę.

Czy projekt, o którym opowiedział Bostaph, jest tym samym, jaki od jakiegoś czasu zapowiada King? A może informacja o wspólnym projekcie członków Slayer i Phila Anselmo z Pantery okaże się prawdziwa? Kolejne miesiące powinny przynieść odpowiedzi. Nie możemy się doczekać!

Początki Slayer sięgają 1981 r. Zespół debiutował dwa lata później kultowym „Show No Mercy”. W sumie na jego koncie jest 12 albumów. W ciągu prawie 40-letniej kariery Slayer pięciokrotnie był nominowany do nagrody Grammy. Na koncie Amerykanów są dwie statuetki (obie w kategorii Najlepsze metalowe wykonanie: za „Eyes of the Insane” w 2007 r. i rok później za „Final Six”). Dyskografię grupy zamyka „Repentless” z 2015 r.

Merch Slayer, w tym koszuli, bluzy i gadżety związane z zespołem, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV