Członkowie Slayer odpalą nowy zespół. „Nie będzie to Slayer”

To pewne: członkowie Slayer powrócą z nowym projektem. Potwierdził to perkusista Paul Bostaph, który wspólnie z Kerrym Kingiem składa już nowy zespół. „Jeśli lubisz ciężką muzykę i Slayera, polubisz też tę kapelę” – zapewnia Bostaph.

Członkowie Slayer nie wytrzymali długo na muzycznych emeryturach, co było do przewidzenia. O powrocie Slayer nie ma mowy, ale od miesięcy spekuluje się o utworzeniu nowej kapeli przez członków grupy. Dziś wiemy już oficjalnie, że taka kapela powstanie. Rozmawiając z kanałem Riff Crew, potwierdził to perkusista Paul Bostaph.

Bostaph spędził ostatnie miesiące z Kerrym Kingiem. Wspólnie z autorem najlepszych riffów Slayer muzyk pracował nad nowym materiałem zarezerwowanym dla ich wspólnego projektu.

– Czy będzie to rock’n’roll? Nie. Czy będzie to tym, na co liczycie? Tak. Nie będzie to odgrzewany kotlet. Będzie to brzmiało jak Slayer, ale nie będzie to Slayer – zapowiedział Bostaph.

– Kerry przez całą swoją karierę pisał dla Slayera. Ma już wyrobiony własny styl. Ten styl nie zmienia się, kiedy twoja kapela kończy działalność. Czy patenty się zmieniają? Jasne. Nie wyobrażam sobie, żeby patenty, które Kerry wykorzystywał na pierwszych albumach, były tymi samymi patentami, po jakie sięgnął na „Repentless” (ostatni album Slayer – red.) – dodał perkusista.

Kerry jest teraz w gazie – zaznaczył Bostaph. – Jeśli lubisz ciężką muzykę i Slayera, polubisz też tę kapelę.

Czy projekt, o którym opowiedział Bostaph, jest tym samym, jaki od jakiegoś czasu zapowiada King? A może informacja o wspólnym projekcie członków Slayer i Phila Anselmo z Pantery okaże się prawdziwa? Kolejne miesiące powinny przynieść odpowiedzi. Nie możemy się doczekać!

Początki Slayer sięgają 1981 r. Zespół debiutował dwa lata później kultowym „Show No Mercy”. W sumie na jego koncie jest 12 albumów. W ciągu prawie 40-letniej kariery Slayer pięciokrotnie był nominowany do nagrody Grammy. Na koncie Amerykanów są dwie statuetki (obie w kategorii Najlepsze metalowe wykonanie: za „Eyes of the Insane” w 2007 r. i rok później za „Final Six”). Dyskografię grupy zamyka „Repentless” z 2015 r.

Merch Slayer, w tym koszuli, bluzy i gadżety związane z zespołem, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.