Członkowie Rammstein wspierają Ukrainę. „Szokujący atak”

Rammstein otwarcie potępił agresję putinowskiej Rosji na Ukrainę. „Jesteśmy pogrążeni w żalu z powodu cierpienia Ukraińców” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu niemieckiej gwiazdy.

Artyści rockowi i metalowi nie odwracają oczu od tego, co dzieje się w Ukrainie. Kolejni wykonawcy otwarcie wypowiadają się na temat trwającego konfliktu, a wielu z nich aktywnie pomaga ofiarom rosyjskiej agresji (m.in. Metallica i Decapitated).

Działania putinowskiej Rosji potępili również członkowie Rammstein. Niemcy, którzy od lat są największą gwiazdą niemieckiego metalu, opowiedzieli się po jedynej słusznej stronie, wspierając Ukraińców, ale też nie odcinając się od wszystkich fanów z Rosji.

„Jako Rammstein chcielibyśmy wyrazić naszą solidarność z narodem ukraińskim w jego oporze przed szokującym atakiem, jakiego dopuściły się władze Rosji. Przede wszystkim jesteśmy pogrążeni w żalu z powodu cierpienia Ukraińców” – w swoim oświadczeniu napisali członkowie Rammstein.

„Każdy z nas ma inne doświadczenia z każdym z tych dwóch krajów, każdy ma przyjaciół, bliskich, partnerów i fanów w każdym z nich. Zdajemy sobie sprawę z desperacji, którą może odczuwać wielu Rosjan w obliczu działań ich rządu, i chcemy przypomnieć, że prawo do człowieczeństwa mają tak samo obywatele Rosji, jak i Ukrainy” – możemy przeczytać dalej w stanowisku Rammstein.

Rammstein to jeden z wielu zespołów, które zabrały głos w sprawie, skupiającej obecnie uwagę całego świata. Jako pierwsze zareagowały kapele z Ukrainy, w tym m.in. Jinjer i Sinoptik. Niedługo później głosy wsparcia w stronę Ukrainy skierowały zachodni artyści. Wśród nich nie zabrakło Pearl Jam, Green Day i wielu innych gwiazd. Stanowiska najważniejszych reprezentantów świata rocka i metalu staramy się na bieżąco publikować na RockMetalNews.pl.

CZYTAJ TEŻ: MUZYCY ROCKOWI I METALOWI WSPIERAJĄ UKRAINĘ. „NIC NIE USPRAWIEDLIWIA PRZEMOCY”

Wojna w Ukrainie trwa, a poszkodowani nią szczególnie potrzebują dziś naszego wsparcia. Zachęcamy do wspierania osób z Ukrainy na wszystkie możliwe sposoby. Więcej informacji można znaleźć na stronach, których adresy udostępniamy poniżej.

Rządowa strona #PomagamUkrainie: www.pomagamukrainie.gov.pl

Polski Czerwony Krzyż: www.pck.pl/na-pomoc-ukrainie/

Polska Akcja Humanitarna: www.pah.org.pl

Fundacja Ocalenie: www.ocalenie.org.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.