Członkowie Måneskin pocałowali się na pierwszym koncercie w Polsce

Pierwszy koncert Måneskin w Polsce okazał się wymownym show. Nie milkną echa pocałunku na scenie wokalisty Damiano Davida i gitarzysty Thomasa Raggiego. W ten sposób zespół zaapelował o równe prawa dla osób LGBTQIA+.

Sensacyjni zwycięzcy tegorocznej Eurowizji robią imponującą karierę. Måneskin to jedna z najgorętszych kapel rockowych ostatnich miesięcy. Grupa, która bezczelnie zawstydziła w Rotterdamie Rafała Brzozowskiego i wiele innych popowych gwiazdeczek, wykorzystuje swój sukces, dając koncerty w całej Europie.

W sobotę, 26 czerwca, miał miejsce pierwszy koncert Måneskin w Polsce. Włoska formacja była gwiazdą Polsat SuperHit Festival. Zespół zagrał trzy utwory, po ostatnim („I Wanna Be Your Slave”) zdobywając się na zaskakujący gest. Zamiast pokornie zejść ze sceny wokalista Måneskin Damiano David mocno przyciągnął do siebie gitarzystę Thomasa Raggiego, po czym w blasku fleszy pocałował go prosto w usta. Zaraz po tym frontman Måneskin w imieniu zespołu głośno domagał się poszanowania praw osób LGBTQIA+.

„Uważamy, że każdy powinien mieć prawo robić to bez strachu. Uważamy, że każdy powinien mieć wolność bycia tym, kim, k***a, chce. Dziękujemy, Polsko. Miłość nigdy nie jest czymś złym” – wykrzyczał ze sceny Damiano David.

Fragment koncertu z pocałunkiem członków Måneskin możecie zobaczyć poniżej.

Måneskin w ostatnich dniach pojawia się na plakatach wielu dużych europejskich festiwali. Brawurowe show na Eurowizji, bijący rekordy popularności singiel „Zitti E Buoni”, a także fejkowa afera związana z rzekomym wciąganiem na wizji kokainy przez wokalistę Damiano Davida – wszystko to wywindowało akcje Måneskin w muzycznym biznesie.

Miastem, gdzie w 2016 r. zaczęła się historia Måneskin, był Rzym, ale korzenie kapeli są też w Danii, skąd pochodzi jej basistka Victoria De Angelis. Zespół może pochwalić się drugim miejscem we włoskiej edycji X-Factora. Na jego koncie znajdują się dwie płyty. Ostatnia ukazała się w marcu tego roku.

Przypomnijmy: tego lata Måneskin zagrają w Polsce jeszcze jeden koncert. Laureaci Eurowizji w sierpniu mają zagrać w Gdyni na Open’er Park.

1 komentarz do “Członkowie Måneskin pocałowali się na pierwszym koncercie w Polsce”

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.