Członkowie Måneskin pocałowali się na pierwszym koncercie w Polsce

Pierwszy koncert Måneskin w Polsce okazał się wymownym show. Nie milkną echa pocałunku na scenie wokalisty Damiano Davida i gitarzysty Thomasa Raggiego. W ten sposób zespół zaapelował o równe prawa dla osób LGBTQIA+.

Sensacyjni zwycięzcy tegorocznej Eurowizji robią imponującą karierę. Måneskin to jedna z najgorętszych kapel rockowych ostatnich miesięcy. Grupa, która bezczelnie zawstydziła w Rotterdamie Rafała Brzozowskiego i wiele innych popowych gwiazdeczek, wykorzystuje swój sukces, dając koncerty w całej Europie.

W sobotę, 26 czerwca, miał miejsce pierwszy koncert Måneskin w Polsce. Włoska formacja była gwiazdą Polsat SuperHit Festival. Zespół zagrał trzy utwory, po ostatnim („I Wanna Be Your Slave”) zdobywając się na zaskakujący gest. Zamiast pokornie zejść ze sceny wokalista Måneskin Damiano David mocno przyciągnął do siebie gitarzystę Thomasa Raggiego, po czym w blasku fleszy pocałował go prosto w usta. Zaraz po tym frontman Måneskin w imieniu zespołu głośno domagał się poszanowania praw osób LGBTQIA+.

„Uważamy, że każdy powinien mieć prawo robić to bez strachu. Uważamy, że każdy powinien mieć wolność bycia tym, kim, k***a, chce. Dziękujemy, Polsko. Miłość nigdy nie jest czymś złym” – wykrzyczał ze sceny Damiano David.

Fragment koncertu z pocałunkiem członków Måneskin możecie zobaczyć poniżej.

Måneskin w ostatnich dniach pojawia się na plakatach wielu dużych europejskich festiwali. Brawurowe show na Eurowizji, bijący rekordy popularności singiel „Zitti E Buoni”, a także fejkowa afera związana z rzekomym wciąganiem na wizji kokainy przez wokalistę Damiano Davida – wszystko to wywindowało akcje Måneskin w muzycznym biznesie.

Miastem, gdzie w 2016 r. zaczęła się historia Måneskin, był Rzym, ale korzenie kapeli są też w Danii, skąd pochodzi jej basistka Victoria De Angelis. Zespół może pochwalić się drugim miejscem we włoskiej edycji X-Factora. Na jego koncie znajdują się dwie płyty. Ostatnia ukazała się w marcu tego roku.

Przypomnijmy: tego lata Måneskin zagrają w Polsce jeszcze jeden koncert. Laureaci Eurowizji w sierpniu mają zagrać w Gdyni na Open’er Park.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV