Członkowie Linkin Park będą świętować 20 rocznicę wydania „Hybrid Theory”

Album „Hybrid Theory” Linkin Park w październiku skończy 20 lat. Rocznica premiery debiutanckiej płyty grupy może być okazją do przerwania milczenia przez zespół. Członkowie Linkin Park wkrótce zamierzają o sobie przypomnieć.

Wydanie „Hybrid Theory” w 2000 r. było początkiem międzynarodowej sławy Linkin Park. Na debiutanckim albumie początkującej wówczas kapeli znalazły się hity, które z miejsca wywindowały Linkin Park do roli gwiazdy. „Papercut”, „Crawling” czy „In The End” – te i inne utwory do dziś uchodzą za najlepszą reprezentację brzmienia Linkin Park.

Amerykanie nie zamierzają ignorować 20 rocznicy „Hybrid Theory”. W rozmowie z „Kerrang!” Mike Shinoda zdradził, że zespół przygotowuje coś specjalnego na październik (okrągła rocznica wydania „Hybrid Theory” przypadnie na 24 października – red.).

– Nie wiem, co właściwie mogę o tym powiedzieć. Planujemy fajne rzeczy. Zdradzę tyle, że włożyliśmy w to sporo pracy. Nie chodzi o sam zespół, ale też o wytwórnię, management i ludzi, którzy są z nami od dawna – wyjawił Shinoda.

– Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, żeby dotrzeć do wszystkich członków naszej rodziny. Zapytaliśmy wszystkich: „Co według was powinniśmy zrobić?”. Obecnie robimy, co możemy, żeby zrealizować wszystkie propozycje – dodał obecny lider Linkin Park.

– Nasi fani to najbardziej pomysłowi i aktywni fani ze wszystkich. Dla mnie problemem jest, że nie mogę za dużo zdradzić, bo chcę, żeby to była niespodzianka, ale nasi fani później wyobrażają sobie różne rzeczy. Rzucają świetnymi pomysłami. Czasem ich pomysły są lepsze niż nasze – z uśmiechem podsumował Shinoda.

Choć od czasu śmierci Chestera Benningtona grupa pozostaje nieaktywna, popularność Linkin Park nie maleje. Niedawno utwór „In The End” z płyty „Hybrid Theory” przekroczył granicę miliarda wyświetleń na YouTube, stając się tym samym jednym z najpopularniejszych utworów pierwszej dekady XXI w. w serwisie.

Wciąż otwarty pozostaje temat powrotu Linkin Park. Dave „Phoenix” Farrell, basista Linkin Park, zdradził niedawno, że grupa pracuje nad nowym materiałem. Wciąż jednak nie ma żadnych oficjalnych informacji na temat ewentualnej reaktywacji zespołu.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV