Członkowie Black Sabbath reagują na wyciek utworu „Slapback”

Pojawienie się w sieci nigdy nieopublikowanego utworu Black Sabbath z okresu, gdy wokalistą grupy był Ronnie James Dio, wywołało niemałe poruszenie. Tony Iommi, gitarzysta Black Sabbath, potwierdził, że jest to nagranie grupy, ale przyznał, że nie nie cieszy się z jego upublicznienia. Do wycieku odniósł się również Geezer Butler.

Black Sabbath to zespół, który musi dbać o swoje dziedzictwo. Legendarni pionierzy metalu nigdy nie udostępniają przypadkowych nagrań, ale ostatnio w sieci nieoczekiwanie pojawił się nowy-stary utwór Sabs. Nagranie wrzuciła na YouTube rodzina Geoffa Nichollsa, byłego klawiszowca Black Sabbath, a dokładniej: jego pasierb Gary Rees. Zakurzony utwór „Slapback” pochodzi z 1979 r. Nie jest to oficjalne nagranie, a wersja demo. Wokalistą zespołu był wówczas Ronnie James Dio.

Tony Iommi, gitarzysta Black Sabbath, skomentował wyciek utworu, goszcząc w programie radiowym „Trunk Nation With Eddie Trunk” na antenie SiriusXM.

– Nie jestem szczęśliwy z tego powodu. W żadnym wypadku. Wzbudziło to we mnie niesmak. W momencie, gdy powstawało to nagranie, Geoff nie był nawet zaangażowany w zespół – zaznaczył Iommi. – Właściwie Ronnie grał wtedy na basie. Nagraliśmy to w salonie na kasetę.

Iommi zdradził, dlaczego utwór „Slapback” nigdy nie ujrzał światła dziennego.

– Mieliście jedną trzy dwie rzeczy, które wtedy graliśmy, ale nie pasowały do płyty. Nie rzeźbiliśmy tego jakoś szczególnie. Nie zarejestrowaliśmy we właściwy sposób ani nic takiego – dodał gitarzysta.

Wyciek utworu skomentował również Geezer Butler.

– Tak, to było krótko przed tym, jak odszedłem z zespołu. Graliśmy ten kawałek, jammowaliśmy, ale nie braliśmy nawet pod uwagę, żeby zrobić z tym coś więcej.

– Pewnie odszedłem z zespołu przez ten numer – zażartował Butler. – To był jedna z tych rzeczy, które nie trzymały poziomu.

„Slapback” przypominamy poniżej.

CZYTAJ TEŻ: TONY IOMMI Z BLACK SABBATH I NICK MASON Z PINK FLOYD NAWIĄZALI WSPÓŁPRACĘ

W 2017 r. Black Sabbath zakończyli karierę, dając koncert w rodzinnym mieście. Historia zespołu zakończyła się w wypełnionej po brzegi Genting Arenie w Birmingham, gdzie Ozzy Osbourne & Co. zagrali swój ostatni koncert jako Black Sabbath.

Początki Black Sabbath sięgają 1968 r. Ostatnim albumem w dorobku zespołu jest „13” z 2013 r.

https://www.youtube.com/watch?v=jG758iBHa_Y&t=116s

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.