Corey Taylor (Slipknot) pisze powieść. „Napisałem trzy pierwsze rozdziały”

Frontman Slipknot lubi próbować różnych rzeczy. Ostatnio uznał, że najwyższa pora sprawdzić się w roli pisarza. Jak mówi, ma już gotowe trzy rozdziały swojej pierwszej powieści. I nie będzie to lekka literatura.

Corey Taylor to jeden z najpopularniejszych wokalistów metalowych świata, ale jego rozległe zainteresowania nie ograniczają się wyłącznie do muzyki. Głos Slipknot jest też wielkim fanem horrorów, czemu dał wyraz występując w jednym z nich, a także pracując nad własnym filmem grozy.

Bycie jednocześnie muzykiem, aktorem i reżyserem to jednak dla Coreya najwyraźniej za mało. Wokalista próbuje swoich sił również w pisaniu. Goszcząc ostatnio na poświęconej horrorom imprezie „For The Love Of Horror” zdradził, że pracuje nad pierwszą powieścią. Będzie to oczywiście dreszczowiec.

– Właściwie zacząłem pisać rok temu – przyznał Corey. – Jest to powieść. Nie będę opowiadał o szczegółach, bo nie chcę za dużo wyjawić na wypadek, gdybym próbował coś jeszcze zmieniać. Jak na razie napisałem trzy pierwsze rozdziały. Jest medium, morderca, wiedźma i demon, tak że ciekawie. Jest dość dziwnie. Medium rozwija więź z mordercą, który nie wie jeszcze, że też ma zdolności parapsychiczne. Jest to ciekawy zwrot akcji.

– Jeżeli dobrze mi pójdzie, planuję wykorzystać te postaci w kilku innych książkach. Jeśli moja pierwsza powieść nie okaże się niewypałem, wszystko może się wydarzyć. Ale równie dobrze ta książka może ssać. Jakby tak było, podejdę do tego na zasadzie: „Okej, nie piszę już więcej książek” – zapowiedział Corey.

CZYTAJ TEŻ: COREY TAYLOR ZAPOWIADA KOLEJNE SOLOWE WYDAWNICTWO

Pomimo wielu pozamuzycznych zajęć Corey nie zaniedbuje Slipknot. Zespół w tym roku wydał kolejny album „The End, So Far”. Premiera płyty miała miejsce 30 września. Krótko przed nią grupa wystąpiła w Polsce. Koncert odbył się 7 sierpnia w trójmiejskiej Ergo Arenie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.