Corey Taylor napisał 26 utworów na swój solowy album

Corey Taylor od dłuższego czasu mówi o potrzebie wydania solowej płyty. Wygląda na to, że wokalista Slipknot nie rzuca słów na wiatr. Taylor zdradził, że napisał już 26 utworów – i to jeszcze nie koniec.

Corey Taylor należy do płodnych artystów. Bycie liderem Slipknot i Stone Sour nie wyczerpuje ambicji popularnego wokalisty. Taylor zamierza pokazać się od innej strony, wydając swój pierwszy solowy album. Kiedy? Jeszcze w sierpniu muzyk zdradził, że wydanie płyty to plan na 2021 r.

– Prawdopodobnie stanie się to w 2021 r. W tej chwili kompletuję zespół. Powiedziałem to już chłopakom ze Stone Sour i Slipknot, więc tak, właściwie zacząłem pracę nad solowym albumem – w sierpniu zdradził Taylor, goszcząc w podcaście Trunk Nation.

Temat solowej płyty wokalista rozwinął w najnowszej rozmowie z serwisem WhatCulture.

– Wspaniałą rzeczą w byciu fanem jest to, że nigdy nie tracisz pasji, jaką masz do muzyki. Nie zapominasz utworów, które kochasz. Dla mnie nie istnieje coś takiego jak guilty pleasure. Zamierzam słuchać i grać to, co chcę – deklaruje Taylor.

– Tworzenie gruntu pod solowe działania to świetna sprawa. To na pewno będzie coś opartego o rocka, ale będzie to rock, który spotyka bardzo wiele różnych rzeczy. Mocniejsze rzeczy, ale też rozbudowane, zrobione z rozmachem, monumentalne piosenki gitarowe, które będziecie chcieli śpiewać, bo taki właśnie jestem. Nie zamierzam walczyć z samym sobą – zapowiada frontman Slipknot i Stone Sour.

– Mam już napisanych 26 utworów, ale jeszcze nie skończyłem – podsumowuje wokalista.

Za Taylorem czasem trudno nadążyć. Jeszcze niedawno muzyk wspominał, że chodzi mu po głowie skompletowanie kwartetu lub nawet kwintetu, z którym mógłby stworzyć jazzowy album. Jak stwierdził, kocha jazz i prędzej czy później da upust swojej pasji, przystępując do nagrania jazzowej płyty. Jedno jest pewne: będzie ciekawie.

Póki co Taylor musi jednak wywiązać się ze zobowiązań koncertowych z ekipą Slipknot. Grupa promuje album „We Are Not Your Kind”, z którym w 2020 r. ponownie dotrze do Polski. Koncert odbędzie się 6 lutego w Łodzi.

Ostatni polski Slipknot miał miejsce 25 czerwca na Mystic Festival w Krakowie.

fot. Paul Harries Photographer (www.facebook.com/TheCoreyTaylor)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.