Branża muzyczna protestuje przeciwko dyskryminacji. „Otwórzcie koncerty!”

Branża muzyczna wciąż czeka na odmrożenie. Podczas gdy większość dziedzin gospodarki znów może działać, artyści i organizatorzy koncertów nadal mają związane ręce. Przedstawiciele branży muzycznej protestują, domagając się równego traktowania.

Długi i wyniszczający lockdown skończył się, ale nie dla wszystkich. Choć wielu z nas może już odetchnąć z ulgą, dla branży muzycznej to nie koniec koszmaru związanego z pandemią. Koncerty cały czas są zabronione, a osoby pracujące przy nich są pozbawione głównego źródła dochodu.

„Otwórzcie koncerty” i „Dość niszczenia polskiej kultury” – to główne hasła protestu przeciwko wykluczeniu zainicjowanemu przez Izbę Gospodarczą Menadżerów Artystów Polskich.

„Protestujemy w imieniu organizatorów, menedżerów, techników, firm scenotechnicznych, promotorów, pracowników obsługi wydarzeń, artystów, muzyków i dziesiątek tysięcy ludzi związanych z kulturą i rozrywką w Polsce, ale także w imieniu milionów fanów, uczestników wydarzeń koncertowych różnego typu” – piszą organizatorzy protestu.

„Nie istnieją przesłanki, które przy dopuszczeniu do organizacji meczów piłkarskich z udziałem dziesięciotysięcznej publiczności, organizacji wesel, imprez domowych, spektakli, kabaretów, seansów filmowych w salach kinowych z udziałem 50 proc. publiczności; funkcjonowania kościołów, centrów handlowych, czy gastronomii na świeżym powietrzu (a już za kilka dni również w przestrzeniach zamkniętych), uniemożliwiają organizację wydarzeń kulturalnych w postaci koncertów, zarówno w warunkach plenerowych, jak i w jakichkolwiek salach do tego przeznaczonych” – czytamy dalej w komunikacie opublikowanym na stronie IGMAP

Jak zauważają organizatorzy protestu, polityka polskich władz jest sprzeczna z decyzjami, jakie podejmują władze innych państw Unii Europejskiej, wprost mówiąc o braku elementarnej sprawiedliwości. Główny postulat to umożliwienie organizacji koncertów od 29 maja.

Charakterystyczną niebieską grafikę informującą o proteście możecie znaleźć na stronach ulubionych artystów, ale też agencji koncertowych, klubów i firm związanych z branżą muzyczną. My również solidaryzujemy się z protestującymi. #DOSCDYSKRYMINACJI #UWOLNICKONCERTY

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV