Bodom After Midnight wyda materiał nagrany z Alexim Laiho

Supergrupa Bodom After Midnight, której karierę przedwcześnie zakończyła śmierć Alexiego Laiho, wyda materiał nagrany z nieodżałowanym wokalistą i gitarzystą. Epka „Paint The Sky With Blood” w kwietniu trafi do sprzedaży.

W 2020 świat obiegła wiadomość: nowo utworzona supergrupa Bodom After Midnight, na czele której stał niezwykle utalentowany Alexi Laiho, ma zostać następcą legendarnej metalowej formacji Children Of Bodom. Plany były wielkie – wiosną miała ukazać się epka, a pod koniec roku pełnowymiarowe wydawnictwo.

Epka „Paint The Sky With Blood” została nagrana w Finandii w zeszłym roku i miała być początkiem nowego, ekscytującego rozdziału. Niestety ten rozdział zakończył się o wiele za wcześnie i teraz krążek nabiera zupełnie nowego znaczenia. „Paint The Sky With Blood” to poruszający hołd dla wybitnego artysty, niezrównanego wokalisty i gitarzysty Alexiego Laiho, oraz jego wyjątkowego dziedzictwa. Jest to też jednocześnie nowoczesny hołd dla samego gatunku.

– Podobnie jak my, Alexi był zachwycony tymi piosenkami i chciał je wydać, cieszymy się więc, że możemy spełnić jego życzenie – komentują członkowie Bodom After Midnight. – Nie trzeba dodawać, że jesteśmy zaszczyceni i dumni, że mogliśmy być częścią jego ostatniego projektu twórczego i że teraz możemy go pokazać tak, jak on chciał. Nadszedł czas, by jeszcze raz wypuścić bestię z klatki, by uczcić muzykę, jaką tworzył Alexi, jego dziedzictwo i jego samego.

Burza szalejących gitar i dudniących bębnów połączona z wszechstronną mocą wokalną Alexiego Laiho – tak brzmi utwór „Paint The Sky With Blood”, numer otwierający czternastominutową epkę o tym samym tytule. Kompozycja przypomiać może wczesne dokonania Children of Bodom, a jednocześnie dodane do niej zostały ekscytujące, nowoczesne elementy. Drugi numer to ogłuszający „Payback’s A Bitch”, przykład brzmienia, które nie ma sobie równych. Sposób, w jaki współpracują między sobą Alexi Laiho, gitarzysta Daniel Freyberg, perkusista Waltteri Väyrynen (Paradise Lost, basista Mitja Toivonen (ex-Santa Cruz) oraz klawiszowiec Vili Itäpelto jest nie tylko świadectwem niezywkłych zdolności muzycznych zespołu, ale ukazuje także ich umiejętności w zakresie celnego uwzględniania różnorodnych wpływów gatunkowych.

Zamykający płytkę cover „Where Dead Angels Lie” to absolutny triumf – oryginalnie kompozycja ta wykonywana jest przez szwedzkich mistrzów ekstremalnego metalu Dissection, w wersji Bodom After Midnight lśni jak ponadczasowy klasyk z nowym szlifem. Niesamowite riffy i wokale, gdzie groźne pomruki przeplatają się z charakterystycznymi gardłowymi, zniekształconymi partiami , pozostają wierne oryginałowi, ale jednocześnie noszą też piętno Bodom After Midnight.

Szczegóły wydawnictwa udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.