„Black Album” Metalliki z historycznym wynikiem

Metallica znów ma powody do świętowania. Jak donosi „Forbes”, wydany w 1991 r. imienny album grupy, czyli po prostu „Black Album”, spędził 550 tygodni na liście bestsellerów Billboard 200. To czwarty taki wynik w historii!

550 tygodni – tyle na liście Billboard 200 spędził już „Black Album” Metalliki. Oznacza to, że od ponad dekady krążek nie opuszcza oficjalnej listy najlepiej sprzedających się wydawnictw muzycznych w USA. To sukces nieosiągalny dla większości wykonawców na świecie. Najlepiej dowodzi tego fakt, że podobny wynik udało się osiągnąć zaledwie trzem artystom. Więcej czasu na liście Billboard 200 spędzili Pink Floyd z „The Dark Side Of The Moon”, Bob Marley z „Legend” i Journey ze składanką „Greatest Hits”.

Warto odnotować, że sprzedaż „Czarnego albumu” przekroczyła astronomiczną liczbę 16 mln kopii. To najlepiej sprzedający się longplay Metalliki, w USA mający status diamentowej płyty

Do inspiracji czarnym albumem przyznaje się wielu wykonawców, czasem dość niespodziewanie. Jednym z nich jest Ben Bruce, gitarzysta grupy Asking Alexandria.

– Sądzę, że albumem, który naprawdę mnie kupił, był… Miałem wtedy 16 czy 17 lat. Usłyszałem pierwszy raz „Black album” Metalliki. Kiedy usłyszałem „Through The Never”, ten główny riff, stwierdziłem: „To jest to, co chcę robić do końca życia”. To był ten moment. Pamiętam, jak skakałem po łóżku. Nie potrafiłem tego kontrolować. Zastanawiałem się: „Przecież to dziwne. Dlaczego to robię? Jestem na to za stary”. Ale tak było. Do tego stopnia byłem podekscytowany tym albumem. To było to – w 2018 r. w wywiadzie dla iRockRadio.com wspominał Bruce.

„Czarny album” to klasyka gatunku. To na nim znalazły się takie metalowe evergreeny, jak „Enter Sandman”, „The Unforgiven” czy „Nothing Else Matters” Artykuł poświęcony „Czarnemu albumowi” możecie przeczytać via [link]

„Black Album” na CD i winylu, a także pełen merch Metalliki, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.