Behemoth przejął Pałac Kultury i Nauki. „#thenewiscoming”

Behemoth lubi rozmach, ale pojawienie się jednej z grafik zespołu na Pałacu Kultury i Nauki to coś, czego chyba nikt się nie spodziewał. „Idzie nowe” – zapowiada Behemoth.

Nowy album Behemotha trafi do obiegu 16 września. Nergal i jego ekipa nie byliby sobą, gdyby nie zapewnili „Opvs Contra Natvram” konkretnej promocji i wygląda na to, że Behemoth znów zamierza namieszać.

Światowa gwiazda black metalu rodem z Pomorza przejęła Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, a dokładniej: będącą jego częścią Salę Kongresową. Na jej dachu znalazła się ogromna grafika będąca częścią szaty graficznej wyczekiwanej płyty „Opvs Contra Natvram”. Behemoth pokazał ją, publikując zdjęcie Pałacu Kultury i Nauki wykonane z góry.

O co właściwie chodzi? Cóż, możemy się jedynie domyślać. Koncert w Sali Kongresowej, a może na jej dachu? Sam Behemoth pozostaje tajemniczy, a jedyny komentarz, jakim opatrzył swój post, to hasztag: „#thenewiscoming”.

Spodziewamy się zakrojonej na szeroką skalę akcji.

CZYTAJ TEŻ: NERGAL O METALLICE: „PRZEPEŁNIA MNIE UWIELBIENIE DO TEGO ZESPOŁU”

Jeśli chodzi o najnowszy album Behemotha, będzie to już dwunasty longplay w dorobku grupy. Liczba 12 ma oznaczać boży porządek, ale patrząc na bluźnierczą okładkę „Opvs Contra Natvram”, nie sądzimy, by numerologia w tym przypadku mogła się sprawdzić. Sam Nergal deklaruje, że kolejne wydawnictwo Behemotha to manifest nonkomformizmu i „negatyw wartości, którym osobiście się sprzeciwia”.

Frontman Behemotha komentuje: „Ciągle zmagam się z destrukcyjnymi tendencjami w popkulturze. Ograniczanie czy wręcz zakazywanie kultury, media społecznościowe i inne narzędzia, moim zdaniem będące niebezpieczną bronią w rękach ludzi nie mających żadnych kompetencji, ażeby osądzać innych. Z perspektywy artysty uważam to za bardzo niebezpieczne, niepokojące i ograniczające. Pokazuję temu wszystkiemu środkowy palec”.

Na „Opvs Contra Natvram” w sumie znajdzie się 10 nowych utworów Behemotha. Produkcją zajął się Daniel Bergstrand, szwedzki producent mający na koncie współpracę z takimi zespołami, jak Meshuggah czy In Flames. Miks to dzieło Joe Barresiego, którego CV obejmuje współpracę m.in. z Toolem, Nine Inch Nails i Queens of the Stone Age.

Album ukaże się nakładem Nuclear Blast. W Polsce wyda go Mystic Production.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.