Batushka, Hunter i Nocny Kochanek nominowani do Fryderyków

Znamy nominowanych do Fryderyków. Szansę na najważniejszą nagrodę polskiego przemysłu muzycznego mają również metalowi wykonawcy. O statuetki powalczą m.in. Batushka, Black River, Hunter, Jelonek i Nocny Kochanek.

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, podczas której wręczane są Fryderyki, w tym roku odbędzie się 14 marca. Podobnie jak w ubiegłym roku, przyznanie nagród przybierze formę festiwalu, który odbędzie się w Katowicach i potrwa do 15 marca (drugi dzień będzie poświęcony koncertom).

Wiemy już, jacy wykonawcy będą bohaterami marcowej gali. Ogłoszoną przez ZPAV listę artystów nominowanych do Fryderyków znajdziecie via [link]. Nas oczywiście najbardziej interesują kategorie poświęcone muzyce rockowej i metalowej.

Na statuetkę w kategorii „Album roku rock” mają szansę Lion Shepherd, Mazolewski/Porter, Muniek, Sonbird i Voo Voo.

Znacznie ciekawiej jest w kategorii „Album roku metal”, w której nominowani są: Batushka, Black River, Hunter, Jelonek i Nocny Kochanek. Nie możemy doczekać się wyników!

Przypomnijmy: w ubiegłym roku Fryderyka w kategorii „Album roku metal” za „I Loved You at Your Darkest” otrzymał Behemoth. Doceniony został również Pol’and’Rock Festival. „Najpiękniejszy festiwal świata” otrzymał Fryderyka od publiczności w kategorii „Wydarzenie roku”.

Fryderyki to najbardziej prestiżowe nagrody muzyczne w Polsce. Przyznawane są od 1995 r. przez środowisko muzyczne – muzyków, producentów muzycznych, dziennikarzy i przedstawicieli branży fonograficznej zrzeszonych w Akademii Fonograficznej. Więcej informacji o Fryderykach znajdziecie na stronie Fryderyki.pl.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV