Bank Mongolii wyda monetę z wizerunkiem The HU

The HU w ostatnich latach robią furorę. Na świecie wciąż wprawdzie budują swoją markę, ale w Mongolii mają już status gwiazd – do tego stopnia, że Bank Mongolii zamierza wpuścić do obiegu monety z ich wizerunkiem.

Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się trochę niedzisiejsi, Mongołowie z The HU mocno namieszali na scenie rock/metal. Ich skoczny folk-metal z mongolskim rodowodem okazał się dokładnie tym, czego było nam trzeba.

The HU mają na koncie kilka singli z wieloma milionami odtworzeń, są też rozchwytywani przez organizatorów koncertów i festiwali, a przynajmniej było tak jeszcze przed wybuchem pandemii. Biorąc pod uwagę, że Mongolia nigdy nie mogła pochwalić się kapelą o takiej popularności, to duże osiągnięcie. Świadomy tego Bank Mongolii postanowił wyrazić swoje uznanie dla The HU. Zespół wkrótce doczeka się monety ze swoją podobizną.

Moneta ma mieć charakter pamiątkowy, a jej prezentacja jest planowana na luty. Jak będzie wyglądać, sprawdzicie poniżej.

– Nie jest łatwo przecierać szlaki – w niedawnym wywiadzie dla magazynu „Metal Hammer” przyznał Nyamjantsan Galsanjamts, szerzej znany jako Jaya, jeden z członków The HU. – Podążanie utartymi ścieżkami jest najczęściej dużo prostsze. Ciężko pracujemy i jesteśmy dumni, że możemy utorować drogę zespołom, które pojawią się po nas.

– Najbardziej satysfakcjonujące jest to, że inni młodzi ludzie w Mongolii obiorą ten sam kierunek. Inspirujemy ich. Jeśli ciężko pracujesz, wszystko jest możliwe. Dzięki miłości do tego, co robisz, jasnej wizji i pracy wszystko może się stać – podkreśla Jaya.

CZYTAJ TEŻ: METALLICA PO MONGOLSKU? THE HU NAGRALI WŁASNĄ WERSJĘ „SAD BUT TRUE”

Przypomnijmy: The HU mieli zagrać na ubiegłorocznym Mystic Festival. Wydarzenie ostatecznie zostało przesunięte. Dobra wiadomość jest taka, że The HU znaleźli się w obsadzie tegorocznego Mystic Festival, co oznacza, że w dniach 2-4 czerwca zobaczymy ich w Trójmieście – o ile oczywiście będzie to możliwe.

The HU to mongolski kwartet, który za swoją bazę ma stolicę kraju, Ułan Bator, a gra od 2016 r. Choć ich staż nie jest duży, zdążyli już mocno zaznaczyć swoją obecność także poza rodzinną Mongolią.

The HU śpiewają w ojczystym języku, posługując się charakterystycznym dla tego regionu śpiewem gardłowym. Oprócz tego grają też na ludowych instrumentach. Sami nazywają swoją muzykę hunnu rock. Macie skojarzenia z Hunami? Trafiliście w dziesiątkę.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.