Alissa White-Gluz z Arch Enemy w nowym singlu Powerwolf

Powermetalowcy rodem z Niemiec przygotowują się do wydania kolejnej płyty. Zespół podgrzewa atmosferę przed lipcową premierą „Call of the Wild”, wydając nowy singiel, w którym gościnnie śpiewa Alissa White-Gluz z Arch Enemy.

Powerwolf to ciężko zasuwająca kapela, o czym najlepiej świadczy to, że od początku kariery nie mieli pomiędzy kolejnymi albumami dłuższej przerwy niż trzy lata. Tego lata Niemcy zamierzają zaprezentować kolejne wydawnictwo. Ich najnowszy krążek „Call of the Wild” ukaże się 9 lipca nakładem labelu Napalm Records.

Na kanale wytwórni pojawił się kolejny singiel Powerwolf. Gościnnie pojawiła się w nim Allisa White-Gluz, frontwoman Arch Enemy, jeden z najpotężniejszych i zarazem najbarwniejszych żeńskich głosów w metalu.

Singiel „Demons Are A Girl’s Best Friend” udostępniamy poniżej.

– Ciesze się, że mogłam dodać kobiecy pierwiastek do tego utworu, zmieniając tekst, tak żeby pasował do silnego, kobiecego manifestu, i wzmacniając go growlem. Jestem wdzięczna Powerwolf za otwartość i możliwość zrobienia tego numeru po swojemu – komentuje White-Gluz.

– Współpraca z Alissą była dla nas przyjemnością. Pracowaliśmy razem po raz pierwszy na planie teledysku. Od razu pojawiła się świetna energia. Alissa jest cudowną artystką – podkreśla Falk Maria Schlegel, klawiszowiec Powerwolf.

CZYTAJ TEŻ: ALISSA WHITE-GLUZ (ARCH ENEMY) O WEGANIZMIE I METALU

„Demons Are A Girl’s Best Friend” to drugi singiel z nowej płyty Powerwolf, będącą dziewiątym albumem w dorobku grupy. W sumie zespół przygotował 11 nowych utworów. Całość wyprodukował ceniony duet producencki Jens Bogren i Joost Van Den Broek.

Formacja Powerwolf powstała w 2003 r. w Saarbrücken. Jej skład tworzą Attila Dorn, Matthew Greywolf, Charles Greywolf, Falk Maria Schlegel i Roel van Helden.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV