Alissa White-Gluz z Arch Enemy w nowym singlu Powerwolf

Powermetalowcy rodem z Niemiec przygotowują się do wydania kolejnej płyty. Zespół podgrzewa atmosferę przed lipcową premierą „Call of the Wild”, wydając nowy singiel, w którym gościnnie śpiewa Alissa White-Gluz z Arch Enemy.

Powerwolf to ciężko zasuwająca kapela, o czym najlepiej świadczy to, że od początku kariery nie mieli pomiędzy kolejnymi albumami dłuższej przerwy niż trzy lata. Tego lata Niemcy zamierzają zaprezentować kolejne wydawnictwo. Ich najnowszy krążek „Call of the Wild” ukaże się 9 lipca nakładem labelu Napalm Records.

Na kanale wytwórni pojawił się kolejny singiel Powerwolf. Gościnnie pojawiła się w nim Allisa White-Gluz, frontwoman Arch Enemy, jeden z najpotężniejszych i zarazem najbarwniejszych żeńskich głosów w metalu.

Singiel „Demons Are A Girl’s Best Friend” udostępniamy poniżej.

– Ciesze się, że mogłam dodać kobiecy pierwiastek do tego utworu, zmieniając tekst, tak żeby pasował do silnego, kobiecego manifestu, i wzmacniając go growlem. Jestem wdzięczna Powerwolf za otwartość i możliwość zrobienia tego numeru po swojemu – komentuje White-Gluz.

– Współpraca z Alissą była dla nas przyjemnością. Pracowaliśmy razem po raz pierwszy na planie teledysku. Od razu pojawiła się świetna energia. Alissa jest cudowną artystką – podkreśla Falk Maria Schlegel, klawiszowiec Powerwolf.

CZYTAJ TEŻ: ALISSA WHITE-GLUZ (ARCH ENEMY) O WEGANIZMIE I METALU

„Demons Are A Girl’s Best Friend” to drugi singiel z nowej płyty Powerwolf, będącą dziewiątym albumem w dorobku grupy. W sumie zespół przygotował 11 nowych utworów. Całość wyprodukował ceniony duet producencki Jens Bogren i Joost Van Den Broek.

Formacja Powerwolf powstała w 2003 r. w Saarbrücken. Jej skład tworzą Attila Dorn, Matthew Greywolf, Charles Greywolf, Falk Maria Schlegel i Roel van Helden.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.