Alissa White-Gluz (Arch Enemy) o weganizmie i metalu

Alissa White-Gluz z formacji Arch Enemy to wyjątkowo barwna postać. Niebieskowłosa wokalistka jest prawdopodobnie najbardziej radykalną weganką w świecie metalu. „Według mnie w metalu chodzi o bunt. Weganizm to jego bezkompromisowa forma” – uważa White-Gluz.

W obliczu pandemii koronawirusa nie brakuje głosów, że świat potrzebuje zmian. Taką zmianą może być upowszechnienie weganizmu, którego zwolenniczką od lat pozostaje Alissa White-Gluz z Arch Enemy. Wokalistka wypowiedziała się na temat swoich przekonań za pośrednictwem strony Mercy For Animals.

– Jestem weganką od ponad 20 lat. Byłam weganką jeszcze zanim zaczęłam zajmować się muzyką. Nigdy nie jadłam mięsa. Dorastałam w wegetariańskim domu, dlatego przejście na weganizm było dla mnie bardzo logicznym krokiem. Kiedy zaczęłam robić muzykę, nie było niczego, o czym chciałam mówić równie głośno jak o prawach zwierząt. Kiedy śpiewam w moim zespole, czuję, że śpiewam dla pozbawionych głosu – opowiada White-Gluz.

– Bycie kobietą, bycie weganką i straight edgem w świecie metalu jest połączeniem, które sprawia, że łatwo na mnie wskazać i mnie atakować. Ale to część tego, kim jestem. Nawet gdybym chciała, nie zmieniłabym tego. Nie zmienię tego dla nikogo – deklaruje wokalistka.

– Według mnie w metalu chodzi o bunt, o podążanie własną ścieżką, myślenie inaczej od tego, jak inni chcieliby, żeby myśleć. Weganizm to bezkompromisowa forma buntu. Bierzesz rzeczy, które ludzie powiedzieli Ci, że są normalne, że są wewnątrz ciebie, ale uważasz, że nie są normalne, że zostałeś przyzwyczajony do akceptowania ich w swoich codziennych czynnościach, jak jedzenie, ubieranie się czy wybieranie tego, co kupujesz. Każdy powtarza, że to normalne, że potrzebujesz do tego zabijania innych stworzeń, ale tak nie jest. Weganizm to sprzeciwienie się temu. To właśnie prawdziwy metal – podsumowuje White-Gluz.

Alissa White-Gluz dołączyła do Arch Enemy w 2014 r., zastępując Angelę Gossow. Z grupą wydała dwa albumy: „War Eternal” i „Will to Power” w 2017 r., z którym zespół kilkakrotnie odwiedził Polskę (m.in. na Pol’and’Rock Festival w 2018 r.).

Merch Arch Enemy znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.