50 lat temu urodził się Layne Staley. Bliscy wspominają wokalistę

Gdyby wciąż tu był, 22 sierpnia obchodziłby 50 urodziny. Każda rocznica urodzin Layne’a Staleya to okazja, by wspomnieć nieodżałowanego frontmana Alice In Chains – również dla jego przyjaciół. Członkowie Alice In Chains przygotowali specjalny film, w którym wspominają zmarłego wokalistę.

– Dla mnie Layne był jednym z najlepszych głosów w historii rock’n’rolla – mówi Jerry Cantrell, gitarzysta Alice In Chains, który pojawia się w okolicznościowym filmie opublikowanym na stronie zespołu. Film składa się ze wspomnień bliskich i współpracowników Layne’a Staleya.

– Nigdy wcześniej ani nigdy później nie słyszałem czegoś takiego – przyznaje Cantrell. – Nie ma nic lepszego niż bycie w zespole z facetem, który tak na ciebie działa. Był moim przyjacielem.

– Głos Layne’a był tak silny, że mógłbym słuchać go oderwanego od jego ciała – dodaje Barret Martin ze Screaming Tress, który także pojawia się w filmie i który grał ze Staleyem w Mad Season. – To, co wydobywało się z jego piersi, było silniejsze niż to, co leciało w monitorach – wspomina Martin.

W filmie wypowiadają się również m.in. Heart Ann i Mike Mcready z Pearl Jam. Polecamy – materiał (w j. angielskim) udostępniamy poniżej.

Layne Staley zmarł 5 kwietnia 2002 r. w wieku 34 lat z powodu przedawkowania mieszanki kokainy i heroiny. Jako wieloletni frontman Alice In Chains powszechnie uważany jest za jeden z najważniejszych głosów grunge’u.

Przypominamy: reaktywowany skład Alice In Chains – z wokalistą Williamem DuVallem – cały czas pracuje nad nowym albumem.

– Zabieramy się za robienie nagrań – w niedawnej rozmowie z serwisem Good Celebrity zdradził Jerry Cantrell. – Za około miesiąc przeniesiemy się do Seattle i zarejestrujemy materiał w tym samym studiu, w którym nagraliśmy naszą trzecią płytę. To będzie swego rodzaju zabawa – wrócić do domu, żeby nagrać coś rodem z Seattle. Miejscowe chłopaki w miejscowym studiu.

Data premiery wydawnictwa pozostaje nieznana.

Jak na razie ostatnim albumem Alice In Chains pozostaje „The Devil Put Dinosaurs Here” z 2013 r.

Merch Alice In Chains znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

https://www.facebook.com/aliceinchains/videos/10155710654102491/

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.