Zostań prawdziwym wikingiem. Konkurs dla fanów Amon Amarth

Lubisz Amon Amarth i chciałbyś poczuć się jak wiking? Jest to do zrobienia. Wydawca najnowszej płyty Szwedów organizuje konkurs, w którym do wygrania jest dzień z Amon Amarth spędzony w prawdziwym zamku w Niemczech.

„Amon Amarth to twój ulubiony zespół? Chcesz spędzić z nimi i innymi fanami dzień i przy tym zostać wikingiem? To twoja szansa! Pokaż, co oznacza dla ciebie zespół, a z odrobiną szczęścia zostaniesz osobą, która zaprosimy do prawdziwego zamku w Niemczech 10 kwietnia, gdzie spędzisz dzień z zespołem i zostaniesz prawdziwym wikingiem. Będzie tam zespół i podzieli się swoim nowym albumem «Berserker»” – czytamy na stronie konkursu.

Konkurs organizuje Sony Music Entertainment Poland. Co dokładnie należy zrobić?

Aby stanąć oko w oko z wikingami z Amon Amarth należy przesłać video, w którym pokaże się swoją miłość do zespołu. Organizator zaleca, by wykorzystać do tego telefon komórkowy. Nie chodzi o profesjonalne nagrania.

„Poszukujemy prawdziwych fanów z prawdziwą pasją” – podkreśla organizator.

Szczegóły konkursu znajdziecie via [link]

Przypomnijmy: najnowszy album Amon Amarth trafi do sklepów się 3 maja. „Berserker” – bo tak będzie się nazywał – ukaże się nakładem Metal Blade Records. Krążek wyprodukował Jay Ruston znany ze współpracy m.in. z Anthrax i Stone Sour.

Jak podkreśla Johan Hegg, lider Amon Amarth, „Berserker” będzie się różnił od „Jomsviking” z 2016 r.

– Z „Jomsviking” wszystko wyszło bardzo dobrze. Gdybyśmy chcieli zrobić kolejny concept album z zamiarem przebicia tej płyty, byłoby to prawie niemożliwe. No, chyba że mielibyśmy jakąś niesamowitą historię. Ale nie miałem, więc nie było sensu tego robić – w wywiadzie dla magazynu „Revolver” Hegg.

– Byłem na to zbyt leniwy – zażartował muzyk. – Czekałem aż muzyka będzie gotowa, żeby zobaczyć gdzie mnie zaprowadzi.

Jak można się było spodziewać, na nowym albumie Amon Amarth nie zabraknie historii o skandynawskich wojownikach. Jedna z nich będzie dotyczyć „Bitwy pod Stamford Bridge”, która w 1066 r. rozegrała się pomiędzy Wikingami a Anglosasami.

Pierwszy singiel z nowej płyty Amon Amarth udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: ostatni polski koncert Amon Amarth odbył się w 2017 r. na Przystanku Woodstock (obecnie Pol’and’Rock Festival).

Zespół niebawem ponownie odwiedzi nasz kraj. Grupa wystąpi na powracającym po przerwie Mystic Festival – m.in. obok Slipknot i Sabaton.

Bestsellerowe koszulki z nadrukami Amon Amarth oraz gadżety zespołu znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV