Zobacz kolekcję zabytkowych aut Jamesa Hetfielda

James Hetfield to zadeklarowany miłośnik zabytkowych pojazdów. Lider Metalliki niedawno przekazał trochę swoich aut Petersen Automotive Museum w Los Angeles. W sieci pojawił się film prezentujący najlepsze samochody metalowej legendy.

Muzyka nie jest jedyną pasją Jamesa Hetfielda. Oprócz metalu frontman Metalliki kocha również auta. Szczególną miłością Hetfield darzy hot rody, czyli wiekowe, amerykańskie auta, którym w swoim warsztacie muzyk daje drugie życie.

Hetfield posiada pokaźną kolekcję hot rodów. Część z nich od niedawna można podziwiać w Petersen Automotive Museum w Los Angeles. Z uwagi na fakt, że pandemia koronawirusa mocno utrudnia zwiedzanie, muzeum przygotowało film prezentujący najciekawsze samochody przekazane mu przez Hetfielda.

Materiał możecie sprawdzić poniżej.

O swojej motoryzacyjnej pasji Hetfield niedawno opowiadał w spocie promującym wystawę „Reclaimed Rust: The James Hetfield Collection”.

– „Reclaimed Rust” dla mnie oznacza to, że bierzesz starą gitarę, która wciąż ma w sobie muzykę, która czeka, aż ktoś ją weźmie i przywróci dawne życie. To coś, co kocham i co zrobiłem z wieloma samochodami – wyjaśnia Hetfield.

– Widziałem auta, siedząc w Kansas i zastanawiając się, jakie historie się z nimi wiążą. Pomyślałem sobie: „Przywróćmy im dawne życie!” – dodaje muzyk.

Przypomnijmy: póki co Metallica, podobnie jak inne kapele, dała na wstrzymanie. Członkowie Metalliki w związku z pandemią koronawirusa przebywają w domach. Lockdown pokrzyżował im plany, ale zespół potrafi dostosować się do zaistniałych okoliczności. Amerykanie przez internet pracują nad nowym materiałem. Więcej na ten temat pisalismy w artykule: „Metallica pracuje nad nowym materiałem”.

Koszulki i gadżety związane z Metallicą znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV