Znamy pierwszego zagranicznego wykonawcę Pol’and’Rock 2020

Organizatorzy tegorocznego Pol’and’Rock Festival ujawnili pierwszy zagraniczny zespół, który pomiędzy 30 lipca a 1 sierpnia wystąpi w Kostrzynie nad Odrą. To Dropkick Murphys, folkowo-punkowa formacja z Bostonu.

Dropkick Murphys to kolejny po Pidżamie Porno zespół, który na pewno wystąpi podczas tegorocznej odsłony Pol’and’Rock Festival. Podobnie jak w poprzednich latach, wydarzenie odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą.

Założona przez basistę Kena Caseya w 1996 r. grupa Dropkick Murphys wywodzi się z Bostonu i czerpie inspirację z kultury lokalnej społeczności irlandzkiej. Dropkick Murphys łączą hardcore punk z celtic folkiem. Brzmienie kapeli to połączenie hardcore’u, czyli bardziej intensywnej i agresywnej odmiany muzyki punkowej z irlandzką muzyką ludową.

Dropkick Murphys mają na koncie dziewięć albumów, przy czym cztery najnowsze płyty ukazały się za sprawą niezależnej wytwórni należącej do zespołu. Od czasów występów w lokalnych bostońskich pubach zespół zagrał ponad 5 tys. koncertów i zagościł na znakomitych europejskich festiwalach, takich jak Download, Hellfest Open Air i Rock am Ring.

Więcej o Dropkick Murphys przeczytacie na www.polandrockfestival.pl

Przypomnijmy: ubiegłoroczny Pol’and’Rock Festival odbywał się w dniach 1-3 sierpnia 2019 r. Według organizatorów w imprezie wzięło udział ponad 750 tys. uczestników.

Głównymi gwiazdami 25. Pol’and’Rock Festival były zespoły Parkway Drive, Prophets of Rage, Skunk Anansie, Acid Drinkers, Decapitated i Kult.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV