Zamieszanie wokół Pol’and’Rock. Pociągi będą omijać Kostrzyn?

Wygląda na to, że dotarcie pociągiem na Pol’and’Rock Festival będzie trudniejsze niż można się było spodziewać. Jak informuje portal Oko.press, PKP Intercity chce zmienić trasy swoich pociągów, tak by omijały Kostrzyn w czasie trwania „najpiękniejszego festiwalu świata”.

Jak już informowaliśmy, w tym roku spółka Przewozy Regionalne po raz pierwszy od 25 lat nie podstawi dodatkowych pociągów na Pol’and’Rock Festival. Okazuje się, że anulowanie pociągów Music Regio to dopiero początek komplikacji. Jak wynika z informacji, do których dotarł portal Oko.press, PKP Intercity planuje wprowadzenie objazdów, co oznacza, że pociągi normalnie kursujące przez Kostrzyn nad Odrą w dniach 1-3 sierpnia będą omijać miasto.

„W pierwszej chwili pomyślałem, że to fake news, że ktoś po prostu próbuje dolać oliwy do ognia absurdu, który już zapłonął ze strony Przewozów Regionalnych. Największy festiwal w Polsce! Jeden z największych w Europie i na świecie!” – komentuje wzburzony Jerzy Owsiak.

„Otóż uczestnicy festiwalu przez firmę państwową, a więc naszą, wspólną, mają zostać ukarani. Ukarani samowolnie, ukarani bez podania przyczyn” – dodaje Owsiak i apeluje do uczestników Pol’and’Rock: „Jeśli to, co ukazało się w artykule Oko.press jest prawdą, to – szanowna festiwalowa publiczności – apeluję do Was, abyście byli wytrwali, ale ostrożni. Abyście dojechali do nas autostopem, rowerami, motocyklami, samochodami, autobusami, a nawet drogą wodną, ale przede wszystkim – bezpiecznie”.

Oko.press zaznacza, że sprawa nie jest jeszcze przesądzona. PKP Intercity w swoich tłumaczeniach zasłania się jednak argumentem, że musi dbać o bezpieczeństwo i komfort pasażerów, a ten zdaniem spółki mogliby zakłócić uczestnicy Pol’and’Rock. Ciekawe…

Przypomnijmy: Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

Dotychczas ogłoszone gwiazdy imprezy to m.in. Testament, Parkway Drive, Prophets of Rage, a także polscy wykonawcy, w tym Acid Drinkers, Decapitated i Kult.

fot. E. Wójcik (Baza Mediów WOŚP)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV