Woodstock w przyszłym roku jednak się odbędzie? Jest wstępna data

To więcej niż dobra wiadomość dla każdego, kto ma Woodstock we krwi. Wbrew spekulacjom, zgodnie z którymi tegoroczny Przystanek Woodstock miał być ostatnim, organizatorzy podali wstępny termin przyszłorocznej odsłony „najpiękniejszego festiwalu świata”. Kiedy mógłby się odbyć?

Odpowiedź znajdujemy na oficjalnym fanpage’u festiwalu: „Jeśli uda nam się zorganizować Przystanek Woodstock, planujemy go w terminie 2, 3 i 4 sierpnia”.

„Zapisujcie w kalendarzach, trzymajcie kciuki i ślijcie w naszą stronę dobrą energię” – do woodstockowiczów zwraca się Fundacja WOŚP, która nieprzerwanie od lat organizuje wydarzenie.

Przypomnijmy: 23. Przystanek Woodstock, który w sierpniu odbył się w Kostrzynie nad Odrą, poprzedzony był słownymi utarczkami pomiędzy organizatorami imprezy a państwowymi urzędnikami. Fundacja WOŚP musiała ponadto zmierzyć się z obostrzeniami, które zostały nałożone na festiwal, w tym m.in. z koniecznością rozstawienia metalowych bramek wokół najważniejszych festiwalowych scen.

Jerzy Owsiak, szef Fundacji WOŚP, od początku w ostrych słowach komentował obostrzenia wynikające z zaklasyfikowania Woodstocku do kategorii imprez masowych podwyższonego ryzyka.

– Nie mów mi, k***a, że tu jest podwyższone ryzyko, w tym miejscu. Kłamiesz, kłamiesz, kłamiesz – mówił z dużej sceny festiwalu zdenerwowany Owsiak, zwracając się do Mariusza Błaszczaka, urzędującego ministra spraw wewnętrznych i administracji. – Przez cztery dni pół miliona, 600 tys., 700 tys., a może i milion ludzi bawiło się w pokoju. Gościu, widziałeś tylu ludzi, zadowolonych, uśmiechniętych? Weź to sobie do serca. Nie obrażaj nas. To nie jest podwyższone ryzyko!

– Nie wiem, co będzie za rok. Póki co jesteśmy razem. Cieszmy się tą chwilą – zakończył Jerzy Owsiak.

Jaka przyszłość czeka Woodstock, nie jest jeszcze pewne. Pomimo podania przez organizatorów wstępnych ram czasowych 24. Przystanku Woodstock wciąż nie można wykluczyć, że przyszłym roku wydarzenie zmieni formułę lub lokalizację.

Od 1997 r. festiwal nieprzerwanie odbywa się na terenie województwa lubuskiego. Do 2003 r. odbywał się w Żarach. Następnie przeniósł się do Kostrzyna nad Odrą, w którym odbył się także w tym roku.

Według szacunków policji w tym roku w Kostrzynie bawiło się ok. 250 tys. woodstockowiczów.

Impreza odbyła się w dniach 3-5 sierpnia.

fot. Anna Migda

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV