While She Sleeps z nowym singlem i szczegółami płyty „Sleeps Society”

To już pewne: w kwietniu While She Sleeps wydadzą swój piąty album. Zespół podzielił się kolejnym singlem promującym „Sleeps Society”, wydawnictwo, które ma być dla Anglików nowym początkiem.

While She Sleeps to ekipa funkcjonująca na własnych zasadach. Zespół postanowił zawiązać społeczność „Sleeps Society”, której zadedykuje swój nowy album. Grupa wyda go własnym sumptem korzystając ze wsparcia labelu Spinefarm Records.

Metalcore’owcy z Sheffield ujawnili szczegóły płyty. Album „Sleeps Society” trafi do sklepów 16 kwietnia. Trafi na niego 11 utworów, w tym jeden nagrany wspólnie z członkami nowej społeczności While She Sleeps.

Społeczność „Sleeps Society” powstała jesienią ubiegłego roku, by umożliwić While She Sleeps dalsze funkcjonowanie i jeszcze bliżej połączyć zespół z fanami.

„Po 14 latach bycia zespołem w burzliwym klimacie, jakim jest przemysł muzyczny, rozpoczynamy nowy rozdział w naszym funkcjonowaniu jako While She Sleeps. Nasz cel to stworzenie długofalowego modelu dla artystów i twórców, tak by przełamać utartą formę, zbudować i rozwijać prawdziwą niezależność pomiędzy zespołami i fanami” – w 2020 r. tłumaczyli członkowie grupy.

„Podczas gdy przyszłość koncertów pozostaje niepewna, Sleeps Society umożliwi nam bezpieczną egzystencję i da nam okazję, by pozostać w kontakcie z fanami” – podkreśla kapela.

Więcej informacji o Sleeps Society znajdziecie w serwisie Patronite.

Dyskografię While She Sleeps zamyka album „So What?” z 2019 r.

While She Sleeps to autorzy jednego z najlepszych albumów ubiegłego roku. Z materiałem z płyty „So What?” grupa miała w ubiegłym roku pojawić się na Pol’and’Rock Festival. Ostatecznie do festiwalu i koncertu While She Sleeps nie doszło.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV