Uriah Heep świętują 50-lecie specjalnym wydawnictwem

Grupa Uriah Heep świętuje 50 lat na scenie. Legendarni rockmani, zaliczani do wielkiej czwórki hard rocka obok Led Zeppelin, Deep Purple i Black Sabbath, 30 października wydadzą okolicznościowe wydawnictwo „Uriah Heep Fifty Years In Rock”.

„Uriah Heep Fifty Years In Rock” to podsumowanie 50-letniej kariery Uriah Heep, angielskiego zespołu, którego płyty to już klasyka gatunku. W przygotowaniu boxu wzięli udział członkowie formacji: Mick Box, Ken Hensley, Paul Newton i Lee Kerslake.

Box zawiera wszystkie 25 albumów Uriah Heep na CD. Zestaw zawiera również album “The Magician’s Birthday”, zremasterowany przez Andy’ego Peasrce’a, znanego ze współpracy m.in. z Black Sabbath i Lou Reedem.

– Ten box set przepełnia mnie dumą i zabiera w muzyczną podróż, która mi się marzyła. Nadal jesteśmy na tej magicznej wycieczce, ale móc dotrzeć do 50-lecia naszej działalności to niezwykłe osiągnięcie – komentuje Mick Box.

– To była jazda jak na kolejce górskiej, która jak widać nadal trwa i nie widać jej końca, więc z dumą obchodzimy nasze 50. urodziny tym niezwykłym box setem, nad którego powstaniem mocno pracowało całe BMG. Przy okazji wspominamy tych wszystkich muzyków, którzy poszli do rock’n’rollowego nieba, a którzy byli częścią tej przygody. Szczęśliwe dni! – dodaje gitarzysta Uriah Heep.

Uriah Heep sprzedali ponad 40 milionów albumów na całym świecie. Grupa to inspiracja dla niezliczonej ilości zespołów metalowych, by wymienić te najbardziej znane, jak DIO czy King Diamond, a także Krokus, Demons & Wizards, Fifth Angel, Axel Rudi Pell, a nawet A-ha. Wszyscy oni wymieniają Uriah Heep jako osobistą inspirację, a W.A.S.P., Tesla czy Blackmore’s Night nagrywali ich utwory.

Uriah Heep nadal jest w trasie i tworzy w składzie z członkiem założycielem Mickiem Boxem. Ken Hensley z kolei wcią nagrywa i koncertuje z powodzeniem jako artysta solowy.

Więcej informacji o „Uriah Heep Fifty Years In Rock” znajdziecie poniżej.

Po merch Uriah Heep zaglądajcie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV