Underground United: Thesis o kompilacji „UNtitled”

Stało się – pierwsze wydawnictwo Underground United trafiło do obiegu. Rebelianci polskiego podziemia rock/metal na krążku, który w założeniu ma pokazać bogactwo rodzimego undergroundu. O „UNtitled” i nagranym na potrzeby kompilacji utworze „23:59” opowiada nam Jan z zespołu Thesis.

Cześć! Tu Janek z zespołu Thesis. Pozdrawiamy serdecznie RockMetalNews.pl oraz wszystkich, którzy odwiedzają wasz wspaniały portal!

Jan Rajkow-Krzywicki

1. Na „UNtitled” nagraliśmy utwór… Utwór „23:59”, który nagraliśmy na „UNtitled”, jest utworem od początku napisanym konkretnie na tę składankę. Nie mieliśmy utworów, które zostałyby z jakichś wcześniejszych sesji. Kiedy chłopacy się do nas odezwali z tą akcją, doszliśmy do wniosku, że skoro mamy nowy skład, nowych ludzi w zespole, będzie to doskonała okazja, żeby zobaczyć, jak idzie nam wspólnie pisanie kawałków. Kawałek „23:59” napisaliśmy w krótkim czasie. Strasznie fajnie nam się go grało. Weszliśmy do studia, nagraliśmy go i jesteśmy zadowoleni. Jest to pierwszy utwór nagrany w nowym składzie, dlatego tym bardziej jest on dla nas wyjątkowy. Od strony tekstowej – Kacper, nasz wokalista, zawsze pisze teksty mocno związane z jego osobistymi przeżyciami i przemyśleniami. Z tego, co udało mi się od niego wydusić, jest to numer o zapętleniu, o wpadaniu w pętlę, z której ciężko się wydostać, a cała reszta – niech każdy zinterpretuje to na własną rękę.

2. Underground United to dla mnie… Underground United jest dla nas fajną i pozytywną inicjatywą, która mam nadzieję, zrobi jeszcze dużo dobrego na polskiej scenie. Jesteśmy wdzięczni i zaszczyceni, że dostaliśmy zaproszenie do tego kolektywu, bo sama idea i to, jak szła współpraca przy spięciu projektu „Untitled”, jest czymś wyjątkowym. Skrzyknięcie kilkunastu zespołów z różnych stron Polski, żeby ze sobą współpracowały, żeby napisały, nagrały i wypuściły numery w tak krótkim czasie, to jest coś, z czym ja do tej pory się nie zetknąłem. Liczę, że sporo dobrego uda nam się zrobić na polskiej scenie.

3. W najbliższym czasie planujemy… Nasze najbliższe plany to wypuszczenie nowej płyty, z którą trochę zwlekamy, ale jesteśmy na ostatnim etapie przygotowań. Dopinamy okładki, teledyski i inne rzeczy okołomuzyczne niezbędne do wydania płyty. Liczymy, że uda nam się ją wypuścić albo późną wiosną, albo wczesną jesienią, a co za tym idzie, będziemy koncertować po Polsce. Dawno nie graliśmy. Nowy materiał, w tym utwór „23:59”, który znalazł się na „UNtitled” strasznie fajnie gra nam się na próbach. Nie możemy się doczekać, żeby pierwszy raz zagrać go na scenie.

4. Społeczności RockMetalNews.pl chciałbym powiedzieć… Śledźcie profil Underground United, bo czuję, że pojawi się tam jeszcze sporo ciekawych rzeczy, śledźcie również poczynania zespołów ze składanki – robią bardzo dobrą muzę. Mam nadzieję, że spotkamy się na koncertach. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV