Underground United: CLoN o kompilacji „UNtitled”

Stało się – pierwsze wydawnictwo Underground United trafiło do obiegu. Rebelianci polskiego podziemia rock/metal na krążku, który w założeniu ma pokazać bogactwo rodzimego undergroundu. O „UNtitled” i nagranym na potrzeby kompilacji utworze „Kiedy przyjdą” opowiada nam Bebes z formacji CLoN.

Pozdrowienia od zespołu CLoN dla całej społeczności i ekipy RockMetalNews.pl.

Bartosz „Bebes” Bubień

1. Na „UNtitled” nagraliśmy utwór… Utwór „Kiedy przyjdą”, który umieściliśmy na składance „UNtitled”, powstał tak, jak większość naszych numerów. Jest to wypadkowa spotkań i burz mózgów całej ekipy CLoN. Sam schemat utworu powstał jakiś czas temu, ale dopracowaliśmy go pod tę komplikację, tak aby pokazać formułę, w jakiej staramy się tworzyć numery. Chcieliśmy zawrzeć w nim to, co jest esencją zespołu CLoN, czyli zaangażowane teksty, metalowe brzmienie, ciężar, ale też hardcore’ową ekspresję. Czy utwór „Kiedy przyjdą” różni się od reszty naszego materiału? Myślę, że nie. Staramy się, by nasze numery stanowiły całość i żeby można nas było poznać od pierwszych dźwięków. To na pewno jeden z cięższych numerów na kompilacji „UNtitled”, ale dzięki temu wydaje mi się, że ta składanka jest różnorodna i każdy może na niej znaleźć coś dla siebie.

2. Underground United to dla mnie… To dla nas świetna idea, która pokazuje, że scena alternatywna, undergroundowa w dalszym ciągu trzyma się świetnie – i że w dalszym ciągu ludzie chcą dawać od siebie coś niekomercyjnego, coś zaangażowanego i pełnego emocji. Wielkie podziękowanie dla Ivana z Thar Ai, że chciało mu się coś takiego stworzyć. Dla nas to super wyróżnienie i super możliwość działania w grupie zespołów, które są na świetnym poziomie i chcą koncertować. Oby więcej takich akcji. Mam nadzieję, że słuchacze też to docenią, że każda strona będzie zadowolona.

3. W najbliższym czasie planujemy… Nasze najbliższe plany to przede wszystkim promocja kompilacji „UNtitled”. Poza tym skupiamy się na tworzeniu nowego materiału, który chcielibyśmy zaprezentować na dłuższym wydawnictwie. Na dniach będziemy również tworzyć klip do utworu „Oni przyjdą”, więc zapoznacie się z naszą twórczością w formie video. No i widzimy się na koncertach, bo to jest główny cel naszego grania i dzielenia się naszą energią.

4. Społeczności RockMetalNews.pl chciałbym powiedzieć… Jeszcze raz pozdrawiamy całą społeczność RockMetalNews.pl. Chcielibyśmy polecić wam składankę Underground United. Znajdziecie tam dużo dobrej muzyki, zaangażowania – rozpiętość jest bardzo duża: od rockowych brzmień po ciężkie, metalowe wrzaski. Polecam śledzenie profilu CLoN, jak i profilu Underground United. Musimy się trzymać razem. To my tworzymy tę scenę, ekipy zespołów i wy, uczestnicy koncertów. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV