Tool z nową zapowiedzią płyty. Data premiery potwierdzona

To już pewne: 30 sierpnia doczekamy się nowego, pierwszego od ponad dekady albumu Tool. Zespół opublikował zapowiedź wyczekiwanej płyty, która ma na nowo zdefiniować brzmienie Amerykanów.

Datę premiery najnowszego wydawnictwa członkowie Tool podali już w maju, wyświetlając ją na ekranie podczas koncertu w Birmingham. Pierwszy album Tool od czasu wydania „10,000 Days” nadchodzi.

Grupa potwierdziła właśnie datę premiery. Oficjalna zapowiedź płyty w mediach społecznościowych jest jednoznaczna: 30 sierpnia Tool zakończy okres dokładnie 13 lat wydawniczej bezpłodności.

– Ich proces pisania bardzo rozciąga się w czasie – w 2017 r. o kolegach z Tool mówił Maynard James Keenan, tłumacząc długą zwłokę z wydaniem płyty.

– Jestem przekonany, że jest wiele powodów, dlaczego tak się to wszystko opóźnia – dodał wokalista Tool. – Ich podejście jest bardzo analityczne. Przypuszczam, że ponieważ tak dużo czasu minęło od ostatniego albumu, jest też trochę strachu. Zastanawiasz się: „Czy będzie to tak dobre, jak ostatnio?” Presja jest ogromna, co z pewnością też odgrywa swoją rolę.

Przypomnijmy: Tool ma za sobą europejską trasę, w ramach której Amerykanie odwiedzili również Polskę. Ich polski występ odbył się 11 czerwca na Impact Festivalu. Warto odnotować, że na ostatnich koncertach Tool prezentował dwa nowe utwory: „Descending” i „Invincible”. Póki co jednak zespół nie wypuścił ani jednego oficjalnego singla…

Merch Tool, w tym bestsellerowe koszulki i bluzy, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV