Tobias Forge z Ghost o Metallice. „Zawsze byli bardzo wspierający”

Przyszły rok zapowiada się pracowicie dla Ghost. Szwedzi mają przed sobą m.in. wspólną, europejską trasę z Metallicą. Jakie relacje łączą oba zespoły? „Zawsze byli bardzo wspierający” – ciepło o Metallice wypowiada się Tobias Forge, lider Ghost.

Wyjątkowo owocny, ale i bardzo pracowity rok dla Ghost zakończył się nominacją do nagrody Grammy w kategorii „Najlepszy album – rock”. Po krótkiej przerwie zespół w maju wróci do regularnego koncertowania, grając wspólną trasę z Metallicą.

Tobias Forge, który jako Cardinal Copia stoi na czele Ghost, nie ukrywa podekscytowania perspektywą występów u boku legendy. O swoim postrzeganiu Metalliki i relacjach z zespołem wokalista opowiedział w wywiadzie dla American Forces Network.

– Jestem zachwycony – otwarcie przyznaje Forge. – Każdy z nas wyrósł, słuchając Metalliki. Są jednym z moich ulubionych zespołów i zarazem jednym z kilku powodów, dla których to robię.

– Przez lata zmienili się z odległych idoli w mentorów – opowiada Forge. – Zawsze byli bardzo wspierający. Graliśmy nimi wcześniej, ale nigdy w ramach takiej trasy. Móc zagrać z nimi europejską trasę stadionową to dla nas wielka rzecz.

Trasa, w ramach której Ghost zagra serię koncertów z Metallicą, będzie miała swój polski akcent. Wspólny koncert obu zespołów odbędzie się 21 sierpnia 2019 r. Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Merch Ghost, w tym bestsellerowe wzory koszulek Papa Emeritus, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV