Ghost udostępnia własną wersję „Enter Sandman” Metalliki

Metallica świętuje premierę nowego wydania „Czarnego albumu”, a wraz z nią Ghost, który przygotował własną wersję „Enter Sandman”. Sprawdźcie najbardziej wyczekiwany cover ze składanki „The Metallica Blacklist”!

„Black Album” był punktem zwrotnym w karierze Metalliki, dlatego nie może dziwić, że czterej jeźdźcy hucznie świętują jego 30-lecie. Nowe wydanie płyty, która dziś ma swoją premierę, to jedno, ale nas o wiele bardziej interesuje towarzysząca mu składanka „The Metallica Blacklist”. Na jej potrzeby Metallica zmobilizowała zaprzyjaźnionych wykonawców, by nagrali covery numerów z „Czarnego Albumu”. Wśród zaproszonych kapel znalazł się Ghost, co nie jest szczególnym zaskoczeniem. Ghost to jedna z największych marek we współczesnym metalu i zarazem kapela mająca na koncie wspólne koncerty z gigantami thrashu.

Ghost przypadł w udziale cover „Enter Sandman”. Numer doskonale znany i będący wizytówką „Czarnego albumu”. Jak Tobias Forge i jego świta poradzili sobie z tym wyzwaniem? Naszym zdaniem naprawdę nieźle. A waszym?

Cover „Enter Sandman” w wykonaniu Ghost udostępniamy poniżej.

Tobias Forge aka Papa Emeritus wielokrotnie podkreślał, że Metallica to zespół, któremu Ghost dużo zawdzięcza.

– Każdy z nas wyrósł, słuchając Metalliki. Są jednym z moich ulubionych zespołów i zarazem jednym z kilku powodów, dla których to robię – nie ukrywa Forge.

– Przez lata zmienili się z odległych idoli w mentorów. Zawsze byli bardzo wspierający – podkreśla lider Ghost.

CZYTAJ TEŻ: GHOST ZAMYKA ROZDZIAŁ ZWIĄZANY Z „PREQUELLE” I POKAZUJE NARODZINY PAPA EMERITUSA IV

Przypomnijmy: Ghost przygotowuje się do wydania nowej płyty. W marcu zespół udostępnił teledysk do utworu „Life Eternal”, prezentując narodziny kolejnego Papa Emeritusa. Papa Emeritus IV ma być główną postacią na nowym albumie Ghost. O samym wydawnictwie wciąż niewiele wiadomo. Tobias Forge niedawno zarzekał się, że krążek ukaże się jeszcze w tym roku. Czy tak się stanie? Czas pokaże.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV