Tarja o relacjach z Nightwish. „Wszystko jest w porządku”

Tarja Turunen, która właśnie wydała nowy album live, postanowiła zabrać głos w sprawie swoich relacji z członkami Nightwish. „Mają swoje życie, a ja mam swoje. Wszystko jest w porządku” – stwierdziła wieloletnia frontwoman fińskiej formacji.

Drogi Tarji i Nightwish rozeszły się w 2005 r. po niespełna 10 latach współpracy. Zmiana na stanowisku wokalistki w Nightwish (Tarję przy mikrofonie zastąpiła Anette Olzon – red.) bynajmniej nie nastąpiła w miłej atmosferze.

W liście otwartym, który w 2005 r. został opublikowany w mediach, członkowie Nightwish zarzucili Tarji brak chęci współpracy i traktowanie grupy „gościnnie”, co wokalistka komentowała, nie przebierając w słowach. Topór wojenny jest już jednak dawno zakopany.

– Przeszłość to przeszłość. W zeszłym roku dzieliłam scenę z Marco, basistą Nightwish. Spotkaliśmy się, mimo że nie widzieliśmy się od 12 lat. To było w Finlandii podczas trasy „Raskasta Joulua”, która jest świąteczną, metalową trasą. To było w zasadzie bardzo dobre spotkanie. Czuliśmy się dobrze, obejmując się na scenie i widząc, jak publiczność płacze. To było dla nas coś dobrego – przyznała Tarja w wywiadzie dla podcastu Spreaker.

– Mają swoje życie, a ja mam swoje. Wszystko jest w porządku – relacje z muzykami Nightwish podsumowała wokalistka. Czas leczy rany. Jesteśmy dorośli. Trzeba żyć po swojemu. Tak to działa.

Przypomnijmy: w piątek, 27 lipca, ukazał się nowy, koncertowy album Tarji. Nagrany przy okazji światowej trasy „The Shadow Shows”, podczas której Tarja 7-krotnie okrążyła kulę ziemską, pokonując 300 tys. km i grając ponad 200 koncertów w 40 krajach, „Act II” to następca doskonale przyjętego albumu live „Act I” wydanego w 2012 r.

„Act II to po prostu kolejny rozdział. Materiał został zarejestrowany głównie 29 listopada 2016 r. w niesamowitym Teatro della Luna Allago w Mediolanie. Zawiera liczne przeboje ze wszystkich czterech dotychczas wydanych albumów Tarji, takie jak «Innocence», «Die Alive» czy «Until My Last Breath»” – informuje wydawca.

Promujący „Act II” singiel „Love To Hate” udostępniamy poniżej.

Tarja niebawem pojawi się w Polsce. Wokalistka zagra w naszym kraju 2 koncerty: 24 października 2018 w gdańskim B90 oraz dzień później, 25 października 2018, w krakowskim klubie Studio.

W roli supportu pojawi grupa Stratovarius.

Merch Tarji znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV