Szczegóły nowej płyty Parkway Drive. Premiera w maju

Australijscy metalcore’owcy z Parkway Drive odsłaniają karty. Ich nowy album, pracami nad którym zespół chwalił się ostatnio w mediach społecznościowych, ukaże się 4 maja. „Reverence” będzie szóstym longplayem w dorobku grupy.

Promowany teledyskami do „Wishing Wells” i jeszcze gorącym do „The Void”, zawierający 10 premierowych numerów i jak zapewnia zespół, najbardziej szczery i osobisty z dotychczasowych wydawnictw Parkway Drive – nowy album australijskiej ekipy nadchodzi. To już oficjalne: krążek trafi do obiegu 4 maja jako „Reverence”.

– Narodził się w bólu, poświęceniu i z naszych przekonań, w założeniu wyrażenia nie tylko tego, co Parkway Drive oznacza muzycznie, ale też tego, kim jesteśmy jako ludzie – album komentuje Winston McCall, wokalista Parkway Drive.

W niedawnym wywiadzie dla „Metal Hammer” McCall wyjaśniał: – Zamierzamy podnieść poprzeczkę. Wydanie „Ire” [poprzedniego albumu grupy – red.] kosztowało nas dużo pracy, ale była to część znacznie większego planu. W 2018 r. wszystko pójdzie o krok dalej.

– Na przestrzeni ostatnich kilku lat nabieraliśmy rozpędu – stwierdził McCall. – Chcemy to wykorzystać, robiąc to we właściwy, uczciwy sposób. Nie zamierzamy tracić czasu. Są oczekiwania względem tego, co możemy zrobić i jakie mamy obecnie możliwości. Nasz cel to zabranie was na szerokie wody.

Póki co Parkway Drive prezentuje kolejny singiel z płyty. „The Void” to pełnia mocnego, szorstkiego brzmienia, z którym kojarzona jest australijska ekipa. Odsłuch utworu znajdziecie poniżej.

Przypomnijmy: Parkway Drive istnieje od 2003 r. Swoją drogę zespół rozpoczął w garażu domu zwanego „Parkway House”. Grupa debiutowała splitem nagranym wspólnie z I Killed the Prom Queen. W chwili obecnej australijska formacja w dorobku 5 albumów oraz status jednego z najważniejszych składów metalcore’u XXI w.

Bilety na polski koncert Parkway Drive znajdziecie na stronie P.W. Events, a także w serwisach: Biletomat, Ticketpro, Eventim i eBilet.. Szczegółowo o koncercie pisaliśmy w artykule: „Parkway Drive w Polsce w 2018! «Core’owa impreza roku»”.

Po merch Parkway Drive zaglądajcie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV