Sweet Noise wraca na scenę. „Wiesz jaki to czas?”

Wszystko wskazuje na to, że latem czeka nas duży come back. Do koncertowania zamierza wrócić formacja Sweet Noise. Zespół 26 lipca wystąpi w poznańskim klubie U Bazyla i dwa dni później w Pruszczu Gdańskim.

Sweet Noise to jeden z najważniejszych zespołów polskiego metalu lat 90. i pierwszej dekady XXI w. Grupa powstała w 1990 r. w Swarzędzu pod Poznaniem. Od początku istnienia przewodził jej wokalista Piotr „Glaca” Mohamed.

Ostatni album Sweet Noise („The Triptic”) ukazał się w 2007 r. Wcześniej zespół wydał płyty przez wielu uważane za kultowe, jak „Getto” (1996), „Czas ludzi cienia” (2002) czy „Revolta” (2003). Przez ostatnią dekadę formacja pozostawała nieaktywna wydawniczo i koncertowo (nie licząc dwóch festiwalowych koncertów w 2016 r. – red.). O powrocie grupy od dawna mówił jednak Glaca. Teraz pojawiły się pierwsze oficjalne ogłoszenia koncertowe.

„Tego lata Sweet Noise wraca na koncerty” – komunikuje Glaca, zwracając się do fanów Sweet Noise poprzez nawiązanie do utworu „N.U.E.R.H.A”: „Wiesz jaki to czas?”

Póki co na stronie Sweet Noise pojawiły się dwa wydarzenia. Koncertowy powrót formacja zaliczy na własnym podwórku w Poznaniu. Występ zaplanowano na 26 lipca. Dwa dni później zespół pojawi się w Pruszczu Gdańskim.

Kto pojawi się w składzie reaktywowanego Sweet Noise? To wciąż pozostaje tajemnicą.

Warto odnotować, że powrót Sweet Noise Glaca zapowiadał już podczas wywiadu, który przeprowadziliśmy przy okazji premiery solowej płyty muzyka pt. „Zang”. Jak stwierdził Glaca, niewiele brakowało, a część jego solowych utworów znalazłaby się na albumie Sweet Noise.

– Lubie siebie za to, że potrafię boleśnie przedstawić sobie realia i odrzucić drogę na skróty – stwierdził Glaca, wyjaśniając nam, że nie chciał firmować solowych kompozycji marką Sweet Noise.

Dlaczego?


– Chcę Sweet Noise kompleksowego, złożonego, zakręconego riffowo – mówił wówczas muzyk.

– Chciałbym, żeby Sweet Noise był powrotem do korzeni. Nie mówię o brzmieniu, ale do złożonej formie. To trudne i na pewno potrwa – podsumował Glaca.

Nasz wywiad z Glacą znajdziecie na kanale YouTube RockMetalShop.pl.

Szczegóły koncertowego powrotu grupy udostępniamy poniżej.

fot. R. Hade (www.facebook.com/sweetnoiseband)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV