Sweet Noise wraca na dobre. Będzie jesienna trasa

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas pełnoprawny powrót Sweet Noise. Tego lata zespół zagrał dwa koncerty, ale to dopiero początek. Grupa zapowiedziała właśnie jesienną trasę klubową, której szczegóły wkrótce mają zostać ujawnione.

Ostatnie lata to okres milczenia Sweet Noise i różnych działań podejmowanych przez lidera zespołu Piotra „Glacę” Mohameda na własną rękę (projekt My Riot, działalność solowa etc.). Fani najwyraźniej jednak doczekają się wyczekiwanego come backu jednego z najważniejszych zespołów polskiego metalu lat 90. i pierwszej dekady XXI w.

W lipcu reaktywowany skład Sweet Noise z Glacą i gitarzystą Tomaszem „Magicem” Osińskim zagrał dwa koncerty: w Poznaniu i w Pruszczu Gdańskim. Z pierwszej ręki wiemy, że zespół jest w bojowym nastawieniu, co najprawdopodobniej zaowocuje wznowieniem regularnej działalności. Pierwszym poważnym krokiem w stronę powrotu ma być jesienna trasa koncertowa.

„Zespół chce spotkać się ze swoimi fanami z okazji 25-lecia wydania pierwszego albumu «Respect». W dużej mierze jest to powrót do źródeł i scenerii, w której liczą się prawdziwy przekaz i energia” – trasę komentuje obóz Sweet Noise.

Zapowiedź jesiennych koncertów udostępniamy poniżej.

Powrót Sweet Noise Glaca zapowiadał już podczas wywiadu, który przeprowadziliśmy przy okazji premiery płyty „Zang”, ubiegłorocznego wydawnictwa niepokornego frontmana Sweet Noise.

– Lubie siebie za to, że potrafię boleśnie przedstawić sobie realia i odrzucić drogę na skróty – stwierdził Glaca, wyjaśniając nam, dlaczego nie chciał firmować solowych kompozycji marką Sweet Noise.

– Chcę Sweet Noise kompleksowego, złożonego, zakręconego riffowo. Chciałbym, żeby był to powrót do korzeni. Nie mówię o brzmieniu, ale o złożonej formie – podkreślał muzyk.

Cały wywiad znajdziecie na naszym kanale YouTube.

fot. P. Garbowski

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV