Stone Tempte Pilots zadebiutowali z nowym wokalistą

Stone Tempte Pilots zadebiutowali z nowym wokalistą. Jeff Gutt, laureat programu The X-Factor, który oficjalnie dołączył do składu grupy, po raz pierwszy stanął za mikrofonem w zespole na koncercie w legendarnym klubie Troubadour w Los Angeles.

Koncert był transmitowany przez radio SiriusXM, a zapis wykonania jeszcze gorącego singla Stone Tempte Pilots „Meadow” sprawdzicie poniżej.

Przypomnijmy: doceniony w programie The X-Factor, wcześniej udzielający się w nu metalowej formacji Dry Cell – Jeff Gutt ze Stone Tempte Pilots współpracuje od kilku miesięcy. Dopiero jednak od kilku dni Gutt oficjalnie został zaanonsowany jako nowy frontman kultowego zespołu.

– Graliśmy [z Hollywood Vampires – red.] w Detroit, skąd pochodzi Jeff – kulisy przyjęcia Gutta do składu Stone Tempte Pilots zdradza Robert DeLeo, basista formacji. – Po koncercie pewien muzyk zaczepił mnie: „Powinieneś sprawdzić tego gościa”. Wtedy pierwszy raz zetknąłem się z Jeffem. Wszystko potoczyło się tak, że dziś jest z nami w zespole.

Jeff Gutt potajemnie nagrał z zespołem nowy materiał, który znajdzie się na nowym albumie Stone Tempte Pilots. Wciąż nie wiadomo, kiedy ukaże się krążek. Jest za to pierwszy singiel – wspomniany „Meadow”.

Warto odnotować, że Stone Tempte Pilots istnieją od 1990 r. Zespół założyli Robert DeLeo i zmarły w 2015 r. Scott Weiland, który z grupą rozstał się wcześniej – w 2013 r. Krótko wokalistą Stone Tempte Pilots był również Chester Bennington, lider Linkin Park.

Ostatnim albumem zespołu pozostaje „Stone Tempte Pilots” z 2010 r.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV