Srogi metal na koronawirusa. Występ włoskiego gitarzysty hitem internetu

Walka Włochów z koronawirusem jest coraz bardziej dramatyczna. Duża część mieszkańców kraju nie wychodzi z domów. Aby łatwiej znieść ten czas i podnieść morale, niektórzy Włosi dają koncerty z balkonów. Hitem internetu stał się metalowy koncert, jaki mieszkańcom swojej okolicy zafundował deathmetalowy gitarzysta Enrico Monti.

To, co dzieje się we Włoszech, nie napawa optymizmem. Od wielu dni mieszkańcy kraju przechodzą prawdziwą gehennę. Choć walka z koronawirusem trwa, najnowsze dane są zatrważające. W ciągu ostatniej doby zmarło blisko 400 osób. Chorych na COVID-19 przybywa. Jak podaje włoski rząd, osób zakażonych jest już ponad 27 tys. Lekarze nie są w stanie pomóc wszystkim. Kraj pogrąża się w coraz większym chaosie.

Ulice włoskich miast opustoszały. Włosi starają się nie wychodzić z domów. Walka toczy się również o morale społeczeństwa. W zniesieniu trudów przymusowej kwarantanny Włochom pomagają spontaniczne koncerty grane na balkonach przez mieszkańców włoskich miast. Jeden z takich koncertów stał się hitem internetu.

Enrico Monti, mieszkaniec miejscowości Bertinoro, a przy tym gitarzysta deathmetalowej kapeli Skulld, postanowił uraczyć okolicę srogim deathmetalem. W jego balkonowej setliście znalazł się m.in. riff „Raining Blood” Slayera.

Z pewnością nie był to największy koncert, jaki muzyk zagrał w swojej karierze, ale wśród publiczności znalazła się m.in. przypadkowa staruszka, która ze zdziwieniem obserwowała popisy włoskiego gitarzysty. Fragment epickiego koncertu możecie zobaczyć poniżej.

CZYTAJ TEŻ: ZAMIESZANIE WOKÓŁ GUNS N’ ROSES. ZESPÓŁ ZAGRAŁ POMIMO ZAGROŻENIA

Koncerty balkonowe oraz koncerty online w najbliższych dniach będą normą i nie chodzi wyłącznie o Włochy. Streaming koncertów zapowiadają zarówno Polscy, jak i niektórzy zagraniczni wykonawcy, w wersji online odbędzie się też m.in. gala rozdania Fryderyków.

Co z koncertami w klubach i na festiwalach? W Polsce obowiązuje zakaz organizowania imprez masowych. Na podobny krok decydują się kolejne kraje świata. Od tego, jak w najbliższym czasie będzie przebiegać walka z wirusem, zależy sezon festiwalowy. W chwili obecnej wydaje się on mocno zagrożony.

My ze swojej strony gorąco apelujemy do naszych czytelników o pozostawanie w domu w miarę możliwości! Dbajcie o siebie!

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV