Slayer wróci do Europy w 2019. Czy ponownie wystąpi w Polsce?

Wygląda na to, że Slayer ma w planach długie pożegnanie ze sceną. Zespół ogłosił, że w 2019 r. wystąpi na francuskim festiwalu Hellfest. Oznacza to, że zgodnie z krążącymi w sieci pogłoskami w przyszłym roku Slayer wróci do Europy!

Ile koncertów w Europie w 2019 r. zamierza zagrać Slayer, jest wciąż tajemnicą, ale to niemal pewne, że Tom Araya & Co. nie ograniczą się wyłącznie do Hellfestu.

W videozapowiedzi francuskiego koncertu, którą udostępniamy poniżej, Tom Araya deklaruje: „Nastepnego lata na Hellfeście zagramy nasz ostatni koncert we Francji”.

Co ciekawe, legendarni thrasherzy ominą kraj Napoleona jesienią 2018 r., kiedy po raz pierwszy przyjadą do Europy z trasą The Final World Tour. Nie ominą za to Polski – grupa 27 listopada wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie wraz z Anthrax, Lamb of God i Obituary.

– Po 35 latach przyszedł czas, żeby odebrać wypracowaną emeryturę. To kolejny krok w mojej karierze – o chęci pożegnania się ze sceną jeszcze w 2016 r. z uśmiechem wypowiadał się Tom Araya. – Jestem wdzięczny, że mogliśmy to robić przez 35 lat. To naprawdę szmat czasu. Kiedy byliśmy na początku naszej drogi, wszystko wydawało się wspaniałe, bo byliśmy bardzo młodzi, ale później przyszedł czas, kiedy założyłem rodzinę, a latanie tam i z powrotem stało się naprawdę trudne. Na tym etapie i na tym poziomie, na którym jesteśmy teraz, mogę to robić, mogę latać do domu, kiedy tego chcę. Kiedy mam wolne, spędzam czas z rodziną, co jest czymś, na co nie mogłem sobie pozwolić, kiedy moje dzieci dorastały.

– Powrót na trasę za każdym razem jest coraz trudniejszy. 35 lat to naprawdę szmat czasu – podsumował Araya.

Czy Slayer skusi się na jeszcze jeden koncert w Polsce w 2019 r.? Oby!

Przypomnijmy: po raz ostatni Slayer wystąpił w Polsce w lipcu 2016 r. podczas Festiwalu w Jarocinie. Był to 13 koncert formacji w naszym kraju.

Merch Slayer, w tym koszuli, bluzy i gadżety związane z zespołem, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV