Slayer stworzył black metal? Tak twierdzi legendarny producent

Slayer stworzył black metal? Fanom Venom i kilku innych legend pewnie trudno byłoby się z tym zgodzić, ale tak właśnie twierdzi Rick Rubin. Legendarny producent uważa, że to autorzy „Raining Blood” zainspirowali metalową ekstremę.

Rick Rubin był jednym z tych, którzy jako pierwsi poznali się na Slayerze. To on wyprodukował „Raining Blood”, a także wszystkie późniejsze płyty amerykańskich thrasherów, nie licząc „Repentless” z 2015 r.

Rubin ma na koncie współpracę z niezliczoną liczbą sław, jak Black Sabbath, Metallica czy Beastie Boys. Właściciel American Records niedawno uruchomił również swój podcast, w którego ostatnim odcinku poświęcił nieco uwagi Slayerowi.

– Jednym z zespołów, z którymi pracowałem, był Slayer, metalowa kapela, pionierzy black metalu – wspomniał Rubin. – Bardzo agresywna muzyka, mroczne, ciężkie teksty. Niektórzy ludzie spojrzeliby na to jak na negatywne treści, ale później idziesz na koncert i widzisz halę pełną dzieciaków, które są takie same, jak goście ze Slayer: cieszą się słuchaniem tej muzyki.

– To właśnie do nich przemawiało. Karmili się tym – ocenił producent.

Borąc pod uwagę dokonania Rubina w dziedzinie metalu, trudno podważać jego opinie. Czy jednak Slayer rzeczywiście można uznać zespołem blackmetalowym, a tym bardziej prekursorami całego gatunku? „Show No Mercy”, debiut formacji z 1983 r., ma sporo wspólnego z black metalem – ale z pewnością nie więcej niż wydane wcześniej dwie pierwsze płyty Venom: „Welcome to Hell” i „Black Metal”…

Przypomnijmy: Slayer niebawem ponownie wystąpi w Polsce. Zespół po raz drugi już pożegna się z polskimi fanami. Grupa zagra 4 czerwca w Arenie Gliwice. Thrasherom z Huntington Park będzie towarzyszył Behemoth.

Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Merch Slayer, w tym koszuli, bluzy i gadżety związane z zespołem, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. pitpony.photography (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV